featured

İstasyon esnafı çözüm bekliyor

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Zonguldak’ta Devlet Demiryolları’nın bakım için tren seferlerini durdurmasından sonra tren istasyonu esnafı, işlerinin bozulduğunu söyleyerek yetkililerden yardım talep etti. Demiryolu bakımının iki sene süreceğini ifade eden esnaflar, dükkanların önünden kimsenin geçmediğini söyledi.

TCDD tarafından Zonguldak Ankara arası tren seferlerinin durdurulmasından sonra, istasyonda dükkanları bulunan esnaflar işlerinin bozulduğunu söyleyerek, en kısa sürede yetkililerden konuyla ilgili yardım talebinde bulundu.Tren seferlerinin iptal edilmesinden bu yana 8 ay geçtiğini söyleyen esnaflar mağdur olduklarını dile getirdi.

Gar Taksi Durağı Başkanı Ömer Bakır, “Trene bağımlı bir durak olduğumuzdan çok mağdur kaldık. Sadece biz değil buradaki tüm esnafta mağdur durumdadır. Burada bulunan yaklaşık 40 dükkandan, 8 tanesi iflas etti. 8 aydan beri tren yolu kapalı ve çalışma var. Ama 2 sene daha sürecek diyorlar. Gar müdürlüğünden hiçbir yetkili sorunlarımızı dinlemedi. Hızlı tren Karabük’le Ankara arası yapılırken, Gökçebey’le Zonguldak arası açık olması, esnafın ve yolcunun mağdur olmaması gerekir. Bazı esnaflar siftah yapamadan kepenk kapatıp gidiyor. Bizler trene bağlı olduğumuz için bu sorunun bir an önce çözülmesi lazım” dedi.

İstasyon esnaflarından lokantacı Selahattin Yavuz ise, “Tren seferleri buradan kaldırıldıktan sonra zor günler yaşıyoruz. Burada trenin bize çok büyük faydası vardı. Tren seferleri Ramazan Bayramından beri yok. Buradan artık doğru dürüst insan geçmiyor. Burada işletmecilik yapıyoruz. Esnaf zor günler yaşıyor. Günlük giderlerimizi karşılayamaz olduk. Yetkililerin bir çare bulmasını istiyoruz. Tren seferi bir an önce başlatılsın” dedi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İstamonu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!