featured

Belediye olmanın sevinci

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün büyükşehir kararnamesini imzalaması ile ilçe olmaya hak kazanan Zonguldak’ın Kozlu beldesi sevincini 21 pare top atışı yaparak gösterdi

Büyükşehir yasasının onaylanması üzerine Kozlu Beldesinde sabah mesainin ilk dakikalarından itibaren top atışları yapıldı. 21 pare atış ve belediye hoparlöründen yapılan anonsla, Kozlu beldesinin ilçe olduğu belde halkına duyuruldu.

1941 yılında belde belediyesinin kurulduğunu belirten Kozlu Belediye Başkan Vekili Hüseyin Yılmaz, “İlçe olmak uzun yıllardır hayalimizdi. Bizde alt yapımızı kentimizi ilçe olmaya hazırlamıştık. Diğer ilçelerden daha hızlı bir şekilde idari yapılanmamız gerçekleşeceğine inanıyoruz. Mesela eleştirilen yeni belediye binamızı gerekirse tamamını kaymakamlık olarak tahsis edeceğiz. Diğer binalar ile ilgili de çalışmalarımız son sürat devam ediyor” dedi.

Yılmaz, başta Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş, AK Parti Zonguldak Milletvekilleri ve Başbakan Erdoğan olmak üzere beldenin ilçe yapılmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İstamonu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!