featured
  1. Haberler
  2. BATI KARADENİZ
  3. Vali 7 Haziran dedi

Vali 7 Haziran dedi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bartın’ın Kozcağız beldesinde 2 bin 500 metrekare kapalı alana sahip Otobüs Terminali ve Sosyal Tesis inşaatının temeli törenle atıldı.

Bartın Valisi Bülent Savur, törende yaptığı konuşmada; yatırımın 2013 Temmuz ayında tamamlanması beklendiğini fakat yüklenici firmanın yoğun çalışarak,7 Haziran’da kendi doğum gününe yetişmesi ricasında bulundu.

Son yıllarda insanların hizmet beklentilerinin ve hizmet standartlarının muazzam şekilde arttığını söyleyen Savur, önceki yıllarda il merkezlerinde dahi ihtiyaca cevap verebilecek otobüs terminallerinin bulunmadığını, bugün ise beldelere modern tesisler inşa edildiğini ifade etti.

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç da beldenin Zonguldak’ın Çaycuma ve Karabük’ün Safranbolu ilçesine ulaşımı sağlayacak bağlantı yollarıyla kavşak nokta haline geleceğini, İl genelinde devam eden yatırımlarla birlikte 1,2 milyar liralık yatırımın yapıldığını belirtti.

Kozcağız Belediye Başkanı Mustafa Karaman da düğün salonu, cep sineması, toplantı salonu, kafeterya ve mescidi ile beldeye güzel bir eser kazandıracaklarını kaydederek ”Yaklaşık 2 milyon 500 bin liraya mal olacak bu terminal ve sosyal tesisin 2 milyon lirası İller Bankası tarafından 10 yılda geri ödemeli olarak sağlandı” dedi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İstamonu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Esan Akü