featured

Yine Terör, Yine Acı!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

4 Ağustos Cumartesi akşamı Hakkari Çukurca’da Geçimli Jandarma Karakoluna 3 ayrı koldan yapılan hain saldırıda 2 korucu ile 6 askerimiz şehit oldu. Şehitlerin kimlikleri belli oldu. 23 Temmuz’dan itibaren etkisiz hale getirilen terörist sayısı ise 115.

Geçen hafta Diyarbakır Lice’de hainlerce kurulan mayın tuzağında şehit olan Kastamonu Azdavaylı Kadir Kayıkçı ve arkadaşlarının acısı hafiflemeden yeni şehit haberleri gelmeye devam ediyor.4 Ağustos Cumartesi akşamı Hakkari Çukurca’da Geçimli Jandarma Karakoluna 3 ayrı koldan yapılan hain saldırıda 2 korucu ile 6 askerimiz şehit oldu. Şehitlerden ikisi Kastamonu’nun komşu illeri olan Zonguldak ve Çorum’dan. Ayrıca,Kırşehir’in Çiçekdağı ilçesine bağlı Köseli beldesine kayıtlı olan Şehit Uzman Çavuş Kamil Çelikkaya’nın, Kastamonu 5’inci Jandarma Er Eğitim Alay Komutanlığında görevli iken 1 yıl önce gönüllü olarak doğu hizmetini yerine getirmek için Hakkari’ye gittiği öğrenildi.

Şehitlerimizin isimleri ve memleketleri

Şehit Uzman Jandarma Kamil Çelikkaya (Kırşehir)
Şehit Uzman Çavuş Ahmet Kurak (Malatya)
Şehit Jandarma Er Metin Çevik (Zonguldak/Ereğli)
Şehit Jandarma Er Hakan Oktay (Ordu)
Şehit Jandarma Er Yaşar Karadağ (Diyarbakır)
Şehit Jandarma Er Burak Mevlüt Tütüncüoğlu (Çorum)
İçişleri bakanı Şahin: 23 Temmuz’dan bu yana 115 terörist etkisiz hale getirildi

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Şemdinli’ de yürütülen operasyonlarda 23 Temmuz’ dan itibaren 115 terörist etkisiz hale getirildi” dedi. Terör saldırısı ile ilgili açıklama yaptı. Terör örgütü ile çıkan çatışmada 6’sı asker 2’si geçici köy korucusunun şehit olduğunu belirten Bakan Şahin, “Çatışmalar saatlerce sürmüştür. Sabah saatlerinde yapılan arama tarama neticesinde de 2’si kadın toplam 14 bölücü terör örgütü etkisiz hale getirilmiştir” bilgisini verdi.

Şehitlerin yakınlarına başsağlığı yaralılara acil şifalar dileyen Bakan Şahin, eş zamanlı olarak askeri birliklere saldırı olduğunu dile getirdi. Bakan Şahin konuşmasını şöyle sürdürdü: Terör örgütü tarafından Hakkâri merkez ilçeye bağlı Geçimli Karakolumuza ve onun yakınındaki üst bölgesine ve yine Hakkâri bölgesindeki askeri birliklerimize gece saat 22.00 sıralarında eş zamanlı olarak saldırı gerçekleşmiştir. Bu saldırının karşılığı, güvenlik güçlerimiz tarafından anında verilmiştir. Saatler süren çatışmalar sonucunda 6 askerimiz ve 2 geçici köy korucumuz şehit edilmiştir. Bu saldırının ardından sabah saatlerin de yapılan arama tarama neticesinde 14 bölücü terör örgütünün etkisiz hale getirildiği belirlenmiştir. Silahları ile birlikte ele geçirilen teröristlerin ikisi kadındır. Kalaşnikoflar, el bombaları, roket atarlar ele geçirilmiştir. Yine Hakkâri’nin Şemdinli bölgesinde 23 Temmuz tarihinden itibaren yol kesme ve yol kesilen bölgenin etrafına çok miktarda döşendiğini değerlendirdiğimiz mayınlama faaliyetleri devam etmektedir. Buna karşılık güvenlik güçlerimiz olası mayınlama çalışmalarını dikkate alarak tedbirli bir şek ilde o bölgede faaliyetlerini sürdürmüşlerdir”

Bakan Şahin: “Bu yanlışın doğru sonucu olamaz ve doğru sonu da yoktur”

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, terör örgütü ile çatışmaların devam ettiğini belirterek, “23 Temmuz itibari ile gerçekleşen sıcak temasın sonucunda 115 bölücü terör örgütü mensubu etkisiz hale getirilmiştir. Çoğunlukla havadan müdahale sürdürülmüştür. Yine terör örgütü militanlarının Kuzey Irak tarafına kaçmamaları için güvenlik güçlerimiz tarafından tedbirler alınmıştır. Bölücü terör örgütünün ülkemizi bölme amaçlı hain gayretleri zaman zaman yoğunlaşmaktadır. 2012 yılını kendilerine göre bir milat yılı olarak belirlediklerini istihbarat bilgileri nedeni ile biliyoruz ve bunun için zaman zaman ölümü göze alan fedai tarzı eylemlere başvurmaktalar. Hem Şemdinli hem de Hakkâri geçimli bölgesindeki örgüt saldırıları bunu göstermektedir. Ama güvenlik güçlerimiz istihbarat ve tecrübe gerçeklerini dikkate alarak hem malzeme, araç gereç, silah yolunu hem de personel yolunda bölgede gerekli takviyeleri yaptıkları içinde bölücü terör örgütü önemli zayiatlar vermiştir” diye konuştu.
Bölge halkının terör örgütünün saldırılarından dolayı rahatsız olduğunu belirten İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, şöyle devam etti: “Bölücü terör örgütünün Suriye’deki olaylara bağlı olarak Türkiye’de bir zaaf alanı oluşturma gibi özel amacı söz konusudur. Ama bu amaçlarını gerçekleştirememişlerdir ve gerçekleştiremeyeceklerdir. Silahlı kuvvetlerimiz, polisimiz, jandarmamız topyekûn iç güvenlik teşkilatımız, ülkemizin her yerinde, bölücü ve yıkıcı terör örgütlerinin kökü kazınıncaya kadar güvenlik güçlerimizin fedakârca ve memleket duygusuyla ve ülke idealiyle devam edecektir. Bu ülke ve bu millet bu tür bölücü yıkıcı başkaları adına Türkiye düşmanları adına hareket eden örgütleri çökertecek güce sahiptir. Bu yanlışın doğru sonucu olmaz ve doğru sonu yoktur”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İstamonu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!