featured
  1. Haberler
  2. GÜNDEM
  3. İnebolu’nun Sorunları Masaya Yatırıldı

İnebolu’nun Sorunları Masaya Yatırıldı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İnebolu Dernekler Federasyonu tarafından organize edilen iftar programı, geniş bir katılımla gerçekleşti. İnebolu Limanı’nın da konuşulduğu İftar yemeğinde İDO’ya da çağrıda bulunan İnebolulular, bölge turizminin canlanması için yaz aylarında buraya sefer düzenlenmesini istediler.

İnebolu Dernekler Federasyonu Genel Başkanı H. Selami Çelebioğlu ve yönetim kurulu üyeleri ile Kastamonu İl protokolü, İnebolu protokolü ve İnebolu muhtarları, 28 Temmuz’da İnebolu’daki Duru Park Tesisleri’nde verilen iftar yemeğinde bir araya geldi. Verilen birlik- beraberlik mesajının yanı sıra, İnebolu’nun sosyal ve ekonomik kalkınmasına yönelik fikir alışverişinde bulunuldu.

Kurtuluş Savaşı’nda da önemli bir rol üstlenen 130 yıllık tarihi limanın konuşulduğu iftar programında, ülkemizi kuzeyden güneye kesen en önemli aksların birinin ucunda yer alan İnebolu Limanı’nın yapımına 1882 yılında başlandığı hatırlatıldı. Limanın geçmişteki günlerine dönmesi ve bölge turizminin canlanması için İnebolulular tarafından İstanbul Deniz Otobüsleri AŞ’ye (İDO) yaz aylarında İnebolu’ya sefer yapılması çağrısında bulunulacağı açıklandı.

Çelebioğlu: Tüm Kastamonulular davalarına sahip çıkmalıdırlar

İnebolu Dernekler Federasyonu Genel Başkanı H. Selami Çelebioğlu burada yaptığı konuşmada, İstanbul’da 1,5 milyon Kastamonulunun yaşadığını ve İstanbul’da yaşayan Kastamonuluların gerek siyasi alanda, gerek iş hayatında, gerekse sosyal hayatta hak ettikleri noktaya gelebilmesi için birlik ve beraberliğin şart olduğunu söyledi.

Bu anlamda, tüm Kastamonuluların davalarına sahip çıkması gerektiğini vurgulayan Çelebioğlu, özellikle muhtarların bu konuda duyarlı olmaları gerektiğini kaydetti.

Konuşmasında, okumuş bir toplumun önemine işaret eden Çelebioğlu, İnebolu Dernekler Federasyonu’nun en önemli sosyal sorumluluk projesinin burs olacağını ve bu bilincin tüm Kastamonu’da yayılması gerektiğini belirtti.

İftar programı geniş katılımla gerçekleşti

İnebolu Dernekler Federasyonu Genel Başkanı H. Selami Çelebioğlu ve yönetim kurulu üyelerinin İstanbul’dan katılımıyla İnebolu’da gerçekleşen iftar yemeğine; Kastamonu Vali Vekili Ömer Faruk Ates, Kastamonu Milletvekili Emin Çınar, MHP İl Başkanı Dursun Ergin, İnebolu Kaymakamı Kubilay Ant, Kastamonu İl Müftüsü Dursun Ali Şeker, İnebolu İlçe Emniyet Müdürü Cihan Karabıçak, İnebolu İlçe Müftüsü Mehmet Uzun, İnebolu Meslek Yüksekokulu Müdürü Necdet Gültepe, Belediye meclis üyeleri Kemal Satılmış, Özdal Taşçı, Kadir Çelebi, Talat Reis, Hasan Çelebioğlu, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı M. Şevki Uzun, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ahmet Çömlekçioğlu, AK Parti İlçe Başkanı İsa Karamehmetoğlu, CHP İlçe Başkanı Mehmet Ali Aydın, MHP İlçe Başkanı Mustafa Ateş, Prof. Dr. Ahmet Maranki, Kastamonu Dernekler Federasyonu Onursal Başkanı Yücel Gündoğdu, İstanbul Fatih Belediyesi Meclis Üyesi Mehmet Maranki, yerel basın mensupları ve İnebolu’daki muhtarların aralarında bulunduğu üst düzey yetkililer katıldı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İstamonu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Esan Akü