Esan Akü
featured
  1. Haberler
  2. EKONOMİ
  3. Türk Mutfağının Turizm Temsilci

Türk Mutfağının Turizm Temsilci

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Faik Usta Öz Karadeniz Et Lokantalarının sahibi Faik Kadiroğlu… Evli ve 3 çocuk babası bir müteşebbis.

1960 Kastamonu-Daday Kayı Köyü’nde doğan Faik usta, daha çocuk yaştayken geldiği İstanbul’da her gurbetçinin ortak kaderi olan hayata tutunma sınavından geçmiş.

Çalışma azmi ve zekâsıyla kısa zamanda iş hayatında önemli mesafeler alan Kadiroğlu, aşçılık mesleğini en iyi şekilde öğrenerek 1980 yılında 20 yaşındayken ilk lokantasını açmış.

Laleli’de 2 katlı, 250 metrekare alana sahip olan mekânda edindikleri tecrübe ve müşteri memnuniyeti odaklı çalışma anlayışıyla 2011 yılında Eminönü/Sultanhamam’da 2. Lokantasını hizmete açmış.

4 katlı Et Lokantasında “Eski İstanbul”un tarihi ve manevi atmosferi eşliğinde özel davet, her türlü toplantı yemekleri ve kahvaltılarında 400 kişiyi aynı anda ağırlayabildiklerini belirtiyor Faik usta. Her iki mekanda ağırlıklı olarak çevre esnafına ve turistlere hizmet verdiklerini ifade eden Kadiroğlu, temiz, leziz ve hijyenik ürünleri profesyonel kadro ve güler yüzle sunduklarını, dünyanın her ülkesinden gelen turistler için Türk damak tadının ve misafirperverliğinin vitrini olduklarını ifade ediyor.

.

Başarıyı, dürüst olmak ve çok çalışmak olarak açıklayan Faik Kadiroğlu, “Ticaret hayatında para kazanmak iş hayatını idame ettirmek ve büyümek için elbette gereklidir. Ancak tek hedef, tek gaye olmamalıdır. Müşteri kazanmak, dost kazanmak, kalıcı yer edinmek ilk hedef olmalıdır” diyor. 2 oğlu ve 3 yeğeniyle birlikte çalışmaya devam ettiklerini söyleyen Faik usta, “Tüm çalışanlarımızla oluşturduğumuz güçlü aile bağları başarımızdaki en önemli etkendir. Sevgi-saygı çerçevesinde, yaptığı işin ciddiyetini kavramış, sorumluluk sahibi bir yapılanmaya sahibiz” şeklinde konuşuyor. Yeğeni Murat Kadiroğlu ile iş ortaklığını da gayet verimli ve yararlı bulduğunu söyleyen Kadiroğlu, Oğullarım ve Yeğenlerime gayretlerinden dolayı da teşekkür ediyorum dedi.

1980’den başlayan ve emin adımlarla günümüze ulaşan Öz Karadeniz Et Lokantaları, Kastamonuluların İstanbul’da yüz akı ve Türk Mutfağının turizm temsilcisi olmaya devam ediyor.

Kadiroğlu Gıda Tekstil İnş. San. Tic. Ltd. Şti.

Laleli: Mimar Kemalettin Mah. Turanlı Sok. No:12/1

Fatih / İSTANBUL

34130

Telefon

+90.212.518.80.90

+90.212.518.80.91

Eminönü: Hopyar Mah. Sultanhamam cad. No 4 Eminönü- Fatih/İstanbul

Sipariş ve Danışma Hattı:

0212 520 10 71-520 10 72

www.ozkaradeniz.net

E-mail: [email protected]

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İstamonu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Esan Akü