1. Haberler
  2. EKONOMİ
  3. Ahmet Demir ‘in 2 Milyon TL’lik Memleket “TUTKU”su

Ahmet Demir ‘in 2 Milyon TL’lik Memleket “TUTKU”su

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çatalzeytin ‘in tanınmış müteşebbisi Ahmet Demir İSTAMONU’ya konuştu.

Kendisini memleketini seven biri olarak tanımlıyor ve memleketine yatırım yaparken bu yatırımdan ne kadar kâr elde ederim düşüncesiyle değil, kaç kişiye istihdam sağlarım, ilçeme nasıl katkı sağlarım hassasiyetiyle hareket ettiğini aktarıyor.

Ahmet Demir, 2010 yılında faaliyete geçirdiği Tutku Alperen Petrol’ün kuruluşu ile ilgili olarak, Çatalzeytin’de LPG istasyonunun olmamasının büyük bir eksiklik olduğu düşüncesiyle ilçeye LPG satışının da olduğu bir akaryakıt istasyonu ve buraya gelen insanların konaklayabileceği bir tesis kazandırdıklarını söyledi.

”İlerleyen zamanlarda daha büyük yatırım planlarımız var; balık restoranı ve çocuk parkı gibi projelerimiz var, Çatalzeytin turizminin gelişmesi için üzerimize düşen görevin farkındayız” diyen işadamı Demir, şimdiye kadar yapılan yatırımın rakamsal değerinin 2 Milyon TL’yi bulduğunu, bunun sadece bir başlangıç olduğunu ifade etti. Dere yatağını ıslah ederek buraya butik otel inşa etmeyi düşündüklerini açıklayan Demir, Akdeniz sahil kasabalarındaki turizm modelini Çatalzeytin’de uygulamaya sokacaklarını ilçe ekonomisinin gelişmesine katkı sağlama konusunda kararlı olduklarının altını çizdi.

Gurbetçi hemşerilerinin İstanbul veya diğer şehirlerden gelirken geçiş güzergahlarındaki petrol istasyonlarından sadece buraya kadar gelebilecekleri kadar akaryakıt aldıklarını ve depolarını buradaki istasyonda doldurmalarını anlamlı bulduğunu anlatan Ahmet Demir sözlerine, “Yaptığımız yatırımların öneminin farkına varıp destek olmaya çalışan hemşerilerime teşekkür ediyorum” diyerek son verdi.

Ahmet Demir Kimdir?

 

1965 Çatalzeytin Kızılcakaya köyü doğumlu bir işadamı ve MHP Çatalzeytin ilçe başkanlığı görevini yürüten bir siyasetçi Ahmet Demir… 2009 yerel seçimlerinde Çatalzeytin belediye başkanlığına aday oldu ve seçim aleyhine sonuçlanınca partisinin ilçedeki gücünü arttırmak amacıyla ilçe başkanlığı görevine başladı. Şimdiye kadarki iş hayatında cafe işletmeciliği, nakliyecilik ve akaryakıt sevkiyatı gibi alanlarda faaliyet gösterdi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İstamonu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Esan Akü