Türk Kızılay’ından Reis Gıda’ya Altın Madalya Ödülü

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türk Kızılay’ı 09.08.2012 tarihinde Haliç Kongre merkezinde Başbakan Recep Tayip Erdoğan’ın onur konuğu olduğu gecede Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, İçişleri Eski Bakanı Abdulkadir Aksu, iş adamları, sanatçılar, sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri ve pek çok sayıda davetlinin katıldığı bir ödül töreni ve iftar yemeği düzenledi.

Türk Kızılay’ının 144. yaşı bağışçılarıyla birlikte kutlandı. Başbakan Recep Tayip Erdoğan en büyük takdiri ve teşekkürü Kızılay’ı destekleyen bağışçıların hak ettiğini belirtti. 170 Kızılay bağışçısına altın madalya ödülleri dağıtıldı. Reis Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Reis yurt içi ve yurt dışı insani yardım operasyonlarına verdiği destekler sebebi ile altın madalya ödülünü Başbakan Recep Tayip Erdoğan’dan aldı.

Mehmet Reis; “Bu zorluklara ve engellere karşılık tüm insanlara yalnız olmadıklarını hissettirmeliyiz. Onlara elimizden gelen tüm ilgi ve yardımı göstermeliyiz” dedi. Mehmet Reis Başbakandan ve Kızılay Genel Başkanından altın madalyasını alırken bugün çok büyük sıkıntılar içinde olan Myanmar’a 20 ton pirinç göndermeyi taaddüt ederek yardım kazanının içerisine bir avuç aş atmış oldu.
HABER/İSTAMONU

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İstamonu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!