featured

Toprağımızı Korursak Geleceğimizi Koruruz

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Reis Gıda, 11 Haziran Toprak Bayramı Haftası sebebiyle bir basın açıklaması yaptı, “Toprağımızı Korursak Geleceğimizi Koruruz sloganı toprağın önemine ve toprak ekseninde yaşanan çevre sorunlarına dikkati çekti.

Reis Gıda, firma olarak toprağın korunması, çölleşmeyle mücadele ve iklim değişikliğine karşı dirençli bir toplum inşa etme hedefiyle çalıştıklarını ifade eden Reis Gıda, açıklamasında; “Gelecek nesillerin sağlıklı bir çevrede yaşamasını sağlamak amacıyla toprağın sürdürülebilirliği ve bereketini ön planda tutuyoruz” ifadelerine yer verdi.

Reis Gıda açıklamasında “Toprağımızı Korursak Geleceğimizi Koruruz” sloganı ile tüm toplumu toprak koruma ve sürdürülebilir tarım konusunda bilinçlendirmeye çalıştıklarını aktararak; “Topraklarımızın verimliliğini artırmak, çölleşmeyi önlemek ve iklim değişikliğiyle mücadele etmek için hepimizin el ele vermesi gerekmektedir. Gelecek nesillere sağlıklı bir dünya bırakmak için topraklarımızı koruyalım, sürdürülebilir tarım uygulamalarını destekleyelim ve gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakalım” mesajını paylaştı.

En Değerli Kaynaklardan Biri Toprak

Toprağın en değerli doğal kaynaklardan biri olduğunun altını çizen Reis Gıda; “Günümüzde toprak kalitesinin bozulması, su kaynaklarının aşırı kullanımı ve ormansızlaşma gibi sorunlar, toprağın geleceğini tehdit etmektedir. Yapılan araştırmalar, ekiliş için gerekli olan 40-50 santimetrelik bir toprak tabakasının oluşabilmesi için en az 20-25 bin yılın gerektiğini göstermektedir. Bu durum, toprağın sınırlı ve yenilenemez bir kaynak olduğunu açıkça ortaya koymaktadır.”

Dünya Toprak Bayramı’nın toprağın önemini hatırlamak, toprağı korumaya yönelik çalışmalara destek vermek için bir çağrı niteliği taşıdığını aktaran Reis Gıda firması; “Bu özel gün, toprakla ilgili farkındalığı artırmak, bilinçli tarım uygulamalarını teşvik etmek ve toprak sorunlarına çözüm bulmak için bir fırsat sunmaktadır. Geleceğimizi korumak ve sürdürülebilir bir dünya inşa etmek için toprağın değerini bilmeli, üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmeliyiz. Doğru tarım uygulamalarını benimsemek, ormansızlaşmayı önlemek, erozyonu durdurmak ve su kaynaklarını etkin bir şekilde yönetmek gibi adımlar, topraklarımızı korumak için önemlidir. Sağlıklı topraklar, verimli tarım alanları, temiz su kaynakları ve biyolojik çeşitlilik için temel bir gereksinimdir. Toprağımızı korumak, sadece bugünkü nesillerin değil, gelecek nesillerin de yaşam kalitesini etkileyecektir. Toprağın kıymetini bilmek ve doğru şekilde kullanmak, sağlıklı bir yaşamın temelini oluşturacaktır” ifadelerine yer verdi. Haber-İSTAMONU

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İstamonu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!