featured

İstiklal Yolu Yürüyüşü Sona Erdi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Abdullah Özdemir

Kurtuluş Savaşında İnebolu Limanına gelen silah ve cephanenin Anadoluya sevk edildiği 95 kilometrelik İstiklal Yolunda 4 gün süren Atatürk ve İstiklal Yolu Yürüyüşü sona erdi.

Kastamonu’nun İnebolu ilçesi Türk Ocakları önünde 9 Haziran İnebolu Şeref ve Kahramanlık Günü’nün 102. yıl dönümü kutlamalarının ardından başlayan Atatürk ve İstiklal Yolu Yürüyüşü, il merkezinde sona erdi. 4 gün boyunca zorlu yollardan geçerek 95 kilometrelik İnebolu-Kastamonu arasındaki İstiklal Yolu’nda yürüyen katılımcılar, Vali Avni Çakır, Kastamonu Milletvekilleri Halil Uluay ve Serap Ekmekci, Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu, Kastamonu İl Jandarma Komutanı Albay Zafer Özden, Kastamonu İl Emniyet Müdürü Kayhan Ay ile vatandaşlar tarafından il merkezindeki Kışla Parkı girişinde karşılandı. Burada yürüyüşe katılanlara Nevşehir Jandarma At ve Köpek Eğitim Merkezi Komutanlığı (JAKEM) Kastamonu İl Jandarma Komutanlığına bağlı jandarma timleri de eşlik etti.

Ellerinde Türk bayraklarıyla yürüyüşe katılanlara şehir merkezinden geçerken vatandaşlar tarafından konfeti ve çiçekler atıldı. Yürüyüş Cumhuriyet Meydanı’nda son buldu. Burada gerçekleştirilen kapanış töreninde Jandarma Genel Komutanlığı Mehteran Birliği tarafından marşlar söylendi. Mehteran gösterisinin ardından manatçı Ufuk Uğuriş kahramanlık türküleri seslendirdi. Kapanış programında Vali Avni Çakır tarafından yürüyüşe katılanlara katılım belgesi ile İstiklal Madalyası takdim edildi.

Kastamonu Milletvekilleri Halil Uluay ve Serap Ekmekci ile Kastamonu Belediye Başkanı Rahmi Galip Vidinlioğlu da, İstiklal Yolu’nun önemine değinerek yürüyüşe katılanlara teşekkür etti.

3 yaşındaki kızıyla yürüyüşe katılan Ayşe Kocaçolak; “İstiklal Yolu’na bu yıl da katılım gösterdik. Geçen yıl da katılmıştık. Kızım geçen yıl kucakta idi ama bu yıl biraz yürüdü. Çok şükür sonlandırdık, mutluyuz. Biraz yorgunuz ama gururluyuz. Kızımıza da bu duyguyu aktarıyoruz. Farklı bir duygu, manevi bir duygu, bunu yaşamak bizim için çok güzeldi” şeklinde konuştu.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Muzaffer Bıyık
Giriş Yap

İstamonu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!