featured

Su Sorunu Çözüldü

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Araç ilçesinde uzun yıllardır su problemi yaşanan köyde yaşayan vatandaşların sorunu, yapılan sondaj ile sona erdi.

Araç ilçesine bağlı Toygaören köyünde uzun yıllardır yaşanan su problemi Kastamonu İl Özel İdaresi Su ve Kanal Hizmetleri Müdürlüğü tarafından yapılan çalışma ile çözüldü. Derelerden tanker ve varillerle köye su getirerek ihtiyaçlarını gideren vatandaşlar, Kastamonu İl Özel İdaresi’ne sorunlarının çözülmesi için müracaatta bulundu.

Yapılan müracaat sonrasında Kastamonu İl Özel İdaresi Su ve Kanal Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri tarafından çalışma başlatıldı. Köyde yaklaşık 1 hafta boyunca yapılan sondaj çalışmalarının ardından yerin yaklaşık 90 metre altında suya ulaşıldı. Sondaj sırasında yerden fışkıran suyu gören vatandaşlar büyük mutluluk yaşadı.

Kastamonu’da su problemi yaşayan köyler ve çiftçiler için Kastamonu İl Özel İdaresi Su ve Kanal Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde, 2 adet sondaj makinasıyla bir yıl içerisinde yaklaşık 30 adet sondaj açılarak bu sondajların yüzde 70’inde yeraltı suyuna rastlanıldı. Yapılan çalışmalar ile köylerde yaşayan vatandaşların su problemi çözüme kavuşturuldu.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İstamonu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!