featured

Rüzgar Resmen Aday

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

16.Olağan Kongrenin 17 Haziran Pazar günü, Zeytinburnu Belediyesi Kültür Merkezinde yapılması kesinleşti.

Kas-Der Genel Merkezi tarafından daha önce 10 Haziran Pazar günü yapılacağı duyurulan 16.Olağan Kongrenin 17 Haziran Pazar günü, Zeytinburnu Belediyesi Kültür Merkezinde yapılması kesinleşti. Mevcut Genel Başkan Derya Ovalıoğlu’nun aday olmayacağına kesin gözüyle bakılıyor. Kas-Der Genel Başkan adaylığını net olarak açıklayan tek isim, İnebolulu İşadamı Ahmet Rüzgar Oldu…

Kas-Der Genel Başkan adayı İşadamı Ahmet Rüzgâr Gazete İSTAMONU’ ya konuştu

17 Haziran’da yapılacak olan 16. Olağan Kongre öncesi seçilmesi durumunda gerçekleştireceği projeleri açıklayan Rüzgar, amacının hizmet olduğunu ve projelerini gerçekleştirdikten sonra ikinci kez göreve talip olmayacağını ifade etti.

‘’2. kez aday olmayacağım’’

16. Dönem KAS-DER Genel Başkan adayı İşadamı Ahmet Rüzgar, Sivil Toplumculukta yeni olmadığını, 10 yıldır dernekçilik yaptığını, Şener Zihinsel Engelliler Derneği ve son 2 dönemdir de KAS-DER Fatih şubesi yönetim kurulunda yer aldığının altını çizdi. Bu görevleri esnasında Dernekçiliği yakından incelediğini ve Genel Başkan adaylığı fikrinin gördüğü eksiklikleri giderme amacıyla hasıl olduğunu söyleyen Rüzgar,’’ KAS-DER için ciddi projeler ürettik, bu projeleri hayata geçirip Genel Başkanlığı devredeceğim; 2. Dönem aday olmayacağım’’ dedi.

KAS-DER Şube Başkanları ve Kastamonu camiasının önde gelen isimleriyle yaptığı görüşmelerin olumlu geçtiğini, destek aldığını belirten Rüzgar, ‘’KAS-DER bir dernek olmanın çok ötesinde bir marka. Kastamonu adını taşıyan tüm derneklerin bu markanın etrafında birleşmesi lazım, tüm dernekler arasında koordinasyonun sağlanması lazım, birlik bütünlük ilkesinin içinin doldurulması lazım’’ dedi.

‘’Listemde değerli isimler var’’
Yönetim kadrosunun hangi isimlerden oluşacağı sorusunu Rüzgar, ‘’Vaktini ve nakdini bu hizmet uğruna harcamaya gönüllü, bizim gibi Allah rızasını gözeten isimlerden oluşan bir yönetim kurulu oluşturacağız. Yeni yüzler yer alacak, bir hafta içinde tüm detayları duyuracağız şeklinde yanıtladı

STK’larda siyaset yapılmasının yanlışlığına da değinen KAS-DER Genel Başkan adayı Ahmet Rüzgar, Dernekçiliğin hizmet kapısı olduğunun, bu oluşumlarda siyasete izin verilemeyeceğinin altını çizdi. Rüzgar şöyle devam etti, ‘’Herkesin bir siyasi görüşü olması kaçınılmazdır, biz vatanını milletini seven, her siyasi akıma aynı mesafedeyiz ancak siyasi görüşlerin dillendirildiği dernekçilik anlayışı hizmet etmenin önündeki en büyük engeldir. Dernek başkanlığını kendi egosunu tatmin için veya makam sahibi olma, statü kazanma gibi çıkarları doğrultusunda kullanmak isteyenlerin karşısında olacağız, laçkalaşmış bir yönetim anlayışına müsaade etmeyeceğiz’’

‘’Hasan Doğan Kültür Merkezi’’
‘’Hasan Doğan Kültür Merkezi’’ projesi ile neyin amaçlandığı konusuna da açıklık getiren Rüzgar şu ifadelere yer verdi, ‘’ Cafe, restoran, konferans salonu, oyun alanları ve spor kompleksinin olacağı katlardan oluşacak bu merkezin bir katında da KAS-DER Genel Merkezi yer alacak.’’ Bu merkezin işletmesini ihale yoluyla bir hemşerimize devredeceğiz ve KAS-DER’ in sürekli bir gelire kavuşmasını temin edeceğiz’’ diyen Rüzgar, bir başka projelerinin ise; Kastamonulular Başbakanıyla Buluşuyor adı altında Başbakan R. Tayyip Erdoğan ve Kastamonuluları büyük bir stadyumda bir araya getirmek olduğunu vurguladı.

‘’500 bin TL taahhüdü’’
Bağcılar Kız Öğrenci Yurdu’nun en kısa sürede bitirilerek faaliyete geçirilmesini önemsediğini anlatan Rüzgar, bu proje için şahsi hesabından 500 bin TL aktaracağını taahhüt etti.

Şahsi kanaatinin dernekçiliğin siyasetin üstünde yer aldığı şeklinde olduğunu söyleyen Rüzgar,’’ Biz siyasetçilerden bir şey istemeyeceğiz, onlar bakıp görecek, gücümüzü fark edecek’’ ifadelerine yer verdi. Oluşturacakları ‘’Hanım Ağa’’ birimiyle öğrencilere burs verme işinin hanımlara devredileceğini belirten Ahmet Rüzgar, ‘’Her bir İşadamımız en az 10 çocuğumuza burs sağlayacak KAS-DER gibi bir kurumun burs sağladığı öğrenci sayısı binlerle ifade edilmelidir, burs verirken önceliği Bağcılar kız Öğrenci yurdumuza vereceğiz. Okulunda başarılı olup İstanbul’da bir üniversiteyi kazanmış çocuklarımıza her türlü desteği sağlayacağız’’ açıklamasında bulundu.

‘’Her yıl en az iki defa Kastamonu camiasının siyaset, bürokrasi, iş dünyası ve STK’larını bir araya getirerek çalıştaylar oluşturacağız’’ diyen KAS-DER Genel Başkan adayı Ahmet Rüzgar konuşmasını, ‘’Son söz delegelerin’’ diye bitirdi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İstamonu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!