Esan Akü
featured
  1. Haberler
  2. GÜNDEM
  3. “Muhalefet liderleri koltuk derdinde”

“Muhalefet liderleri koltuk derdinde”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Üsküdar ilçe başkanı Sinan Aktaş İSTAMONU’ya konuştu. Aktaş, Muhalefet partilerinin yetersiz olduğunu söyleyerek, “Biz muhalefet partisi gibi çalışıyoruz, muhalefet partileri ortada yok” dedi. Aktaş, Kurtulmuş’un AK Partiye katılmasıyla ilgili de görüş belirtti.

Türk halkında oluşan “İktidar olmaya elverişli tek parti, AK Parti’dir” kanaatinin oluşmasında partisinin ülke yönetimindeki başarısının yanı sıra, muhalefet partilerinin yetersizliğinin de önemli rol oynadığını söyleyen Aktaş, şöyle konuştu: “Kılıçdaroğlu ve Bahçeli gibi muhalefet liderleri olduğu müddetçe, Allah Sayın Başbakana ömür verdiği sürece AK Parti iktidarı 2071’e kadar sürer. Sayın Başbakan yaşadığı müddetçe bu yüzde yüz böyle olacaktır.

“Biz sanki muhalefet partisi gibi çalışıyoruz, muhalefet partileri ortada yok” şeklinde konuşan Aktaş, “ Onların derdi koltuklarını korumak. Muhalefet liderlerinde, ‘Benim koltuğum sağlam kalsın da, gerisini boş ver’ zihniyeti hâkim” dedi.
Sinan Aktaş, “AK Parti, Tayyip Erdoğan’dan mı ibaret? Parti kadrolarında Başbakanın yerini dolduracak başka isim yok mu?” şeklindeki soruyu da, “Şu anda durum bu… Yarın ne olur bilemeyiz” diye yanıtladı.

“Kurtulmuş’un AK Parti’ye katılmasını önemsiyorum”

Üsküdar AK Parti ilçe başkanı Sinan Aktaş, Numan Kurtulmuş’ un AK Parti’ye katılmasını ise şu sözlerle değerlendirdi: “Numan Bey’in HAS Parti kadrolarıyla birlikte partimize katılmasını çok olumlu ve verimli görüyorum. Zaten AK Parti ile HAS Parti’nin geçmiş dönemde de siyasi anlayış farkı yoktu. HAS Parti kadrolarının partimize nitelik kazandıracağını düşünüyorum.”

“Ben kendisini yıllar öncesinden tanır ve takdir ederdim, bazı toplantılarda bir araya gelmişliğimiz olmuştu” diyen Aktaş, AK Parti genel başkan yardımcısı Numan Kurtulmuş’un çok nitelikli, değerli bir şahsiyet olduğunu, siyasette çok önemli yerlere geleceğini tahmin ettiğini aktardı.

Harun gibi gelip, Karun gibi gitmek

Kurtulmuş’a ‘AK Parti’ye katılın’ teklifinin bizzat Sayın Başbakan tarafından yapıldığını, Kurtulmuş’un ise bu teklifle ilgili olarak Kastamonu TV’de yaptığımız tartışma programı Derin Diyalog’ da “Evet, teklif doğrudur ancak bizim bir partimiz var. Biz Harun gibi gelip Karun gibi gidenlerden olmayacağız” yanıtını hatırlattığımız AK Parti Üsküdar ilçe başkanı Sinan Aktaş, konuyla ilgili şu görüşleri savundu:

“Herkes iktidar sorumluluğunu gereği gibi kaldıramayabilir. Harun gibi gelip Karun gibi gidenler yok mudur, vardır. Şu anda AK Parti’nin iktidar oluşunun nimetlerinden faydalananalar var mıdır, yoktur dersek yanlış olur. İktidarın ve belediyelerin o kadar fazla imkânı var ki bu imkânlara sahip olup dürüstlükten ve adalet duygusundan yoksun bazı insanların bu imkânları kendi çıkarları doğrultusunda kullandığı her iktidar döneminde görülmüştür. Genele baktığınız zaman bunlar bizim iktidarımızda münferittir. Numan Bey’in kastettiği de sanırım bu kişilerdir. Biz parti olarak adaleti sağlamakla mükellefiz, adil olmakla yükümlüyüz. ‘Allah razı olsun, işini düzgün yaptı, adaletli hizmet etti’ dedirtebilmek önemlidir.”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İstamonu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Esan Akü