featured

UMURSAN’da 25. Yıl Coşkusu

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

UMURSAN Grup, kuruluşunun 25. Yılını düzenlediği bir organizasyonla kutladı. Yönetim kadrosu ile şirket çalışanlarının aileleriyle birlikte katıldığı gecede, konser ve plaket takdimi de yer aldı.

10 Ocak Perşembe akşamı Yenibosna’da bulunan Güzel Masal Havuzbaşı Restoran’da yapılan ve İsmail Selalmaz’ın sunduğu kutlama gecesinde, sinevizyon eşliğinde 25 yıllık başarı süreci anlatıldı. Gecede sahne alan Ilgaz (Recep Bal)’a katılımcıların coşkuyla eşlik ettiği görüldü.

Mehmet Umur: “Birlikte güldük-ağladık, birlikte çalışıp başardık”

Kutlama gecesinde kürsüden çalışanlarına seslenen yönetim kurulu başkanı Mehmet Umur, duygu yüklü konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Kuruluşumuzdan bugüne kadar şirketimize hizmet ederek hastalıkta, sağlıkta iyi ve kötü günde bir olduğumuz değerli çalışanlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Değerli Umursan ailesini bir araya getirerek birlik, beraberlik ve kardeşlik duygusunu artırmak ve bir araya gelerek tek tek teşekkür etmek için bu geceyi tertip ettik. Aramızda bizimle bu yolculuğa çıkmış 20 yılı aşmış çalışanlarımız var ve birçoğu bekardı. Burada çok mutlu günlerimiz oldu. Evlendiler, çoluk çocuk sahibi oldular. Birlikte güldüğümüz, eğlendiğimiz, birlikte yorulduğumuz günler oldu.”

“Dürüstlüğümüzle itibarımızı koruduk”

Umur şöyle devam etti: “Biz İstanbul’da UMURSAN’a başlarken dava edindik, bir sevdamız ve bir derdimiz vardı. Gayemiz, yapacağımız işin en iyisini, dürüst bir şekilde yapmaktı. Rahmetli babamıza verdiğimiz bir sözümüz vardı. Kazanılan itibarımızı sektörümüzde üst düzeyde tuttuk. İtibarımızı kaybetmedik. Bu süreçte siz değerli çalışanlarımızın gayretleri ve yönetimimizin cesaretiyle mahcup olmadık. İnşaallah bundan sonrada olmayız dedi.”
Umur, “Bizi biz yapan değerlerden kopmadan bugünlere hep beraber geldik. Dürüst bir şekilde boğazımızdan haram lokma geçmeden çalışan bu kadrolar bu şirketi bugünlere getirdiler. Bundan sonra da, aynı heyecan, şevk ve gayretle büyük projelere hep birlikte imza atacağız. Bu temennilerle çalışanlarıma sağlıklı, huzurlu günler diliyorum. Umursan ailesi olarak bundan sonraki hedefimiz, spor salonlarını doldurmaktır. Bana mutlu musunuz diye soracak olursanız. Bu salonda olan çalışanlarımın ve ailelerinin yüzü gülüyorsa dünyanın en mutlu insanı benim. Zenginiz ama bunu maddi olarak algılamam. Yata, kata yatırım değil, makine’ye ve insana yatırım yapmanın gururunu yaşıyorum. Ben değil, biz felsefesiyle bu şirketi büyütmek için çalışacağız” dedi.

Gecede söz alan diğer konuşmacılar ise Ekmek İmalatı Bölüm Şefi Lütfi Kaya, Pasta İmalatı Bölüm Şefi Adem Kınacı, Plasiyer Müdürü Gökhan Bulut, ve Umex Üretim Müdürü, Gıda Mühendisi Çetin Yapıcıer oldu.
Kutlama Gecesi, kesilen 25.yıl pastasıyla son buldu.

Gecede plaket alan isimler

UMURSAN Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Umur’un plaketini yeğeni olan, Genel Müdür Burak Şükrü Umur takdim ederken, plaket alan diğer isimler şöyle:
Lütfi Kaya
Şaban Aydemir
Çetin Sarıyel
Mustafa Kaya
Kemal Aydemir
İbrahim Korel
İbrahim Kadiroğlu
İbrahim Umur
Fatih Mehmet Öncü

Güvenilir Marka-Gıda Ödülü UMURSAN’ın

UMURSAN Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Umur, 2011 yılı güvenilir marka gıda ödülünü, İstanbul Haliç ve kongre merkezinde yapılan Almanya 7. Başbakanı Gerhard Schröder’in de katıldığı 24. Uluslararası Tüketici Zirvesi, Tüketici 2011 Kalite Ödülleri organizasyonunda, Bakan Mehmet Mehdi Eker’ in elinden almıştı.

Kısaca UMURSAN

Umur ailesinin ticari faaliyetleri aslında yarım asırdan daha eski. Merhum Şükrü Umur tarafından 1947 yılında başlayan ticari faaliyetlerin ivme kazanması ve bu bugünkü şeklini almasının ilk adımları 1988 yılında İbrahim Umur ve Mehmet Umur tarafından atıldı.

Ailenin İstanbul’da Umursan ve Umex Şirketlerinin yanında Kastamonu’da faaliyet gösteren Umurlar ve Daypa Şirketleri bulunmakta. Bu Şirketlerde 120 kişiye istihdam yaratılırken soğuk ve sıcak satışlarda, 38 araçla, 4200 noktaya hizmet veriliyor. Unlu Mamül sektöründe sürekli yenilenen ürün gamı ve farklı konseptiyle geçmişten gelen deneyimini geleceğe taşıyarak yatırımlarına devam ediyor.

2009 Yılında 6.000 M2 alan üzerinde Umex faaliyetine başladı.

Merkezi Bakırköy’de bulunan Umursan firması 2005 yılında Yenibosna’da ISO HACCP kriterlerine uygun olarak hazırladığı 2200 metrekare kapalı, 1000 metrekare açık fabrika binası ile sektörde yeni bir ivme kazandı. Hedeflerini İstanbul’da her ilçeye bir şube açarak gerçekleştirmek isteyen firma franchis sistemi ile büyümeyi hedeflemekte. 2009 Yılında 6.000 M2 alan üzerinde Umex faaliyetine başladı.
Deneyimli ve eğitimli ustaları Ar-Ge departmanında bulunan gıda mühendisleriyle geliştirdiği ürünleri tüketicilerine sunuyor.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İstamonu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!