Milletvekili Gülşen’den Kastamonu Şeker Fabrikasına ziyaret

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti Kastamonu Milletvekili Mustafa Gökhan Gülşen, Kastamonu Şeker Fabrikasını ziyaret etti.

AK Parti Kastamonu Milletvekili Mustafa Gökhan Gülşen, Kastamonu Şeker Fabrikasını ziyaret etti.
Milletvekili Gülşen, AK Parti İl Başkanı Metin Çelik, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Feridun Öztürk ve İl Başkan Yardımcısı Mehmet Kayıkçı ile birlikte gerçekleştirdiği ziyarette, Şeker-İş sendikası yetkilileri, fabrika çalışanları ve fabrika müdürüyle görüş alış verişinde bulundu.
Gülşen, ziyaretin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, fabrika ile ilgili bir özelleştirme süreci yaşandığını hatırlatarak, Başbakanın talimatıyla satış ihalesi iptal edildiğini belirtti.
Kendilerine düşen görevin bundan sonra fabrikayı daha verimli ve dolu dolu çalıştırmak olduğunu vurgulayan Gülşen, ”Kastamonu Şeker Fabrikası’nın üretim kapasitesini ve ürün kalitesini artırmalıyız. Çiftçilerimiz geçen yıl yaşanan süreç nedeniyle pancar ekmekte tereddüt etmişlerdi. Bu yıl pancarda ton başı taban fiyat 135 lira olacak. Ürün kalitesine göre bu fiyat ton başı 165 liraya kadar çıkacak. Dolayısıyla önümüzdeki yıl pancar ekiminin artmasını bekliyoruz. Çiftçimiz artık gönül rahatlığıyla pancar ekip şeker fabrikasına sahip çıkmalıdır” diye kaydetti.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İstamonu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!