Esan Akü
featured
  1. Haberler
  2. CEMİYET
  3. Mehmet Öz yeniden başkan

Mehmet Öz yeniden başkan

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kastamonu Kültür-Turizm ve Yardımlaşma Derneği 7. Olağan Genel Kurulu’nu Sarıyer’de bulunan dernek merkezinde gerçekleştirdi.

Tek listeyle gidilen seçimde önceki başkan Mehmet Öz tekrar başkan seçildi. 7 üyeden oluşan asil listede oy birliğiyle 15’e çıkarıldı. Onursal başkanlığa işadamı Mehmet Canoğlu (Devrekanili)seçildi.
Genel Kurulun divan başkanlığını Hidayet Yünsel, kâtip üyeliklerini ise İş adamı Hasan Kuz ve Hanönü Dernekler Federasyonu Başkanı Hamza Baş yaptı.

Kongreye katılanlar arasında Sarıyer Belediye meclis üyesi ve Grup Başkanı Vekili Gökhan Zeybek, MHP ilçe başkanı Erdal Çoban, BBP ilçe başkanı Hüseyin Koç, Gazetemiz adına Hüseyin Karadeniz ve Ahmet Ulu katıldı.

Hidayet Yünsel: “Ilgaz Koktu”

Genel Kurula hitaben konuşan Hidayet Yünsel, “Benim STK’larla tanışmam 1976 yılında oldu. O dönemde köy dernek başkanlığını ihtilale kadar sürdürmüştüm. 1983 yılında Kas-Der’ in 16 çalışanından biriydim. O dönemden bu yana her türlü aktif görevlerde bulunmuş biriyim, bu derneklerin kurulmasından buy ana mücadele veren ve ahrete intikal eden tüm dostlarımızı rahmetle anıyorum. O dönemde verdiğimiz emekler bugünkü bu dernekleri meydana getirdi. Halen zaman zaman üzerimize düşen görev olduğunda koşa koşa geliyoruz. Yazmış olduğum 3 kitabım; birincisi dernekçiliğimin anılarından oluşan “Yazdım tamam oldu” ikincisi “Ilgaz’dan Esintiler-Derman Bey” yakında ise “Ilgaz Koktu” adında yöremin geleneklerini içeren bir kitabım da çıkmak üzere. Bunca yıl emek verdiğim memleketime inanın arkama dönüp baktığımda bir şey yapabilmişim diyemiyorum çünkü biz Kastamonu’ya borçlu insanlarız” dedi.

Hamza Baş: İstanbul Mütevelli Heyetinde 2 Kastamonulu var

Kastamonu yavaş yavaş uyanmaya başladı. Doğruyu, yanlışı görmeye başladı. 1967 yılından buyana STK’ların içerisinde oldum. Ben kaçsam da beni dışarıda bırakmadılar. Elimizden geleni yaptığıma inanıyorum, bir şeyler verebilmişsek ne mutlu. Geçtiğimiz ay İstanbul ili mütevelli heyeti seçiminde Kaskon üyesi olarak Sayın Çelebioğlu ve bendeniz Kastamonulular adına orada bulunuyoruz. Bu Kastamonu dernekçiliğinin zaferidir. Bizlere destek olan her Kastamonuluya şükran borcumuz var” dedi.

Başkan Öz: Birlik olmaktan gocunmayacağız

Genel Kurulda söz alan başkan Mehmet Öz ise, “Basın toplantılarımı takip ederseniz, bizim toplumumuza büyük görevler düşmektedir. Birlik olmaktan gocunmayacağız. Hem STK’larda, hem de siyasi partilerde görev almalıyız ki yaşadığımız şehre katma değer sunalım. Bizim siyasette aktif üye olan hemşerilerimiz de var üyelerimizde var, Dernekte, toplantıya girdiğimiz de siyaset gömleğimiz çıkar, öyle de olmalıdır” dedi. Öz, konuşmasına şu sözlerle son verdi: “Bizlere vermiş olduğunuz bu göreve layık olmak için elimizden geleni yapacağız, sizlere teşekkür ederim”.

Diğer konuşmacılar

Kongrede, Sarıyer Belediye meclis üyesi ve Grup Başkanı Vekili Gökhan Zeybek, MHP ilçe Başkanı Erdal Çoban, BBP ilçe Başkanı Hüseyin Koç, İşadamı Hasan Kuz, gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Hüseyin Karadeniz’de birer konuşma yaptılar.

Öz’ün yeni yönetim listesi

Başkan Mehmet Öz’ün listesinde yer alan isimler şöyle: Şeref Gök, Av. Mustafa Gökmen, T. Recep Yardımcı, Metin Kurt, İsmail Köprücü, Abdurrahman Bostancı, Mehmet Çetin, Halil Ön, Hikmet Turan, İsmet Sökel, Çetin Kaya, Faik Gür, Emrullah Aykın ve Hikmet Yiğit seçildi.
Denetleme kuruluna ise İbazer Ak, Kemal Kılıç, Mustafa İlkener seçildi.

Hasan Kuz: Bozkurt Belediye Başkanlığına Adayım
Kas-Der yönetim kurulu üyeliği, Bozkurt Dernek başkanlığı, İşadamları platformlarında görev almış biriyim. Kastamonu dernekçiliğine gönül vermiş biri olarak aranızda olmaktan son derece mutluyum. Önümüzdeki seçimlerde de Bozkurt Belediye Başkanlığına aday olacağım dedi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İstamonu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Esan Akü