featured

Kas-Der Genel Başkanı’nın acı günü

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kas-Der Genel Başkanı Latif Çilingiroğlu’nun eniştesi Fazıl Urganioğlu vefat etti.

Bir süredir tedavi gördüğü Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde hayatını kaybeden Fazıl Urganioğlu’nun naaşı Kastamonu’ya getirilerek 28 Aralık Cuma günü Cuma namazını müteakip Nasrullah Camii’nde kılınan cenaze namazı sonrası Suluceviz Mezarlığı’ndaki aile kabristanında defnedildi.

Fazıl Urganioğlu’nun cenaze merasimine eşi, çocukları, başta kayınbiraderleri; Kas-Der Genel Başkanı Latif Çiligiroğlu ve Ömer Çilingiroğlu olmak üzere akrabaları, sevenleri, Kastamonu Valisi Erdoğan Bektaş, AK Parti Kastamonu Milletvekili M. Gökhan Gülşen, Kastamonu belediye başkan vekili Bahri Yavuz, Yalova vali yardımcısı Saim Eskioğlu, Taşköprü belediye başkanı Hüseyin Arslan, CHP Kastamonu il başkanı M. Salih Karasalihoğlu, siyasi parti ve STK temsilcileri ile çok sayıda Kastamonulu katıldı.

1952 yılında Kastamonu’da doğan ve 60 yaşında hayata veda eden Fazıl Urganioğlu 1971-1972 dönemi Abdurrahmanpaşa Lisesi mezunu, emekli beden eğitimi öğretmeni ve Kastamonu’da sevilen bir şahsiyetti.

Vefatından önce Ilgaz Dağı kayak merkezinde kayak hocalığı yapan merhum Urganioğlu evliydi ve Hacettepe Üniversitesi Konservatuar Bölümü öğrencisi Onur Urganioğlu ile KKTC Doğu Akdeniz Üniversitesi Mimarlık Fakültesi öğrencisi Görkem Urganioğlu adında iki erkek çocuk babasıydı.

Çilingiroğlu: Acımız büyük

Merhumun tedavi sürecinde de sürekli yanında olan kayınbiraderi, Kas-Der Genel Başkanı Latif Çilingiroğlu’nun cenaze namazı ve defin sırasında çok üzgün olduğu görüldü. Acılarının çok büyük olduğunu ifade eden ve “Fazıl benim sadece eniştem değil; kardeşim, dostum, arkadaşımdı” diyen Çilingiroğlu, şunları söyledi: “Aramızdan çok erken ayrıldı, tanıyan herkes tarafından sevilen ve takdir gören ender insanlardandı. Allah’tan rahmet diliyorum mekânı cennet olsun, emanetlerine canımız gibi, gözümüz gibi bakacağız. Bu arada Sayın valimiz başta olmak üzere cenaze namazına iştirak eden, çelenk gönderen, telefonla arayarak acımızı paylaşan tüm dostlarımıza, şükranlarımı sunuyorum.”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İstamonu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!