featured

Maranki Bursu kazananlar belli oldu

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ahmet Maranki & Elmas Maranki çifti vermiş oldukları Burs sözünü yerine getirerek bu eğitim-öğretim yılında burs almaya hak kazanan 105 öğrencinin listesini yayınladı. Her sene olduğu gibi bu sene de başarılı ve ihtiyaç sahibi olan öğrenciler arasından seçilen bursiyerlerin 40’ı Kastamonu İnebolu’dan.

“Biz de burslu okuduk”

Yaklaşık 500 konferansla ilminin zekatını veren Ahmet&Elmas Maranki çifti kitap, ürün ve diğer çalışmalarından elde ettiği gelirlerinin bir kısmını talebelere burs olarak vermeye devam ediyor. Kendisi ve eşinin de burs alarak okuduğunu belirten Ahmet Maranki, başarılı ve ihtiyaç sahibi talebelere böyle bir imkan sağlayarak bir vefa örneği göstermek istediğini belirtti.

Maranki, vaadini yerine getirdi

Maranki, Kastamonu Üniversitesi (KÜ) Rektörü Prof. Dr. Seyit Aydın’ında katıldığı basın toplantısında, “Kastamonu’nun makus talihinin” eğitimle aşılabilmesine katkı için toplam 105 öğrenciye vermeyi müjdelediği bursu almaya hak kazananlar açıklandı.

Çok yoğun müracaatın gerçekleştiği burs başvuruları, seçici komisyon tarafından dikkatle incelendi ve sonuçlar açıklandı.

Ahmet Maranki hocanın Prof. Dr. Seyit Aydın’a vermiş olduğu söz gereği İnebolu Meslek Yüksekokulu’ndan 20, İnebolu’dan 20 olmak üzere 40 öğrenci burs almaya hak kazandı. Bursiyerler arasında 15 öğrenci Ahmet Maranki’nin yine Rektör Aydın’a verdiği söz gereği Türki Cumhuriyetlerden gelen öğrenciler arasından seçildi. Bu sayıya diğer şehirlerden ve Ahmet Maranki tarafından uygun görülen öğrencilerin de eklenmesi ile sayı 105’e yükseldi.

İlk tercih İnebolu

Prof. Maranki, basın toplantısında, “Başarılı ve ihtiyaç sahibi talebelere böyle bir imkân sağlayarak bir vefa örneği göstermek ve dini vecibeleri yerine getirmek istiyoruz. Memleket sevdamız gereği Kastamonu ve İnebolu bölgesine öncelik verdik. Bölgemizin orman bölgesi olması, devlet ve özel sektör iş imkânlarının çok düşük olması, çiftçilik yapmanın da bölge şartlarında mümkün olmaması bu tercihimizde etkili oldu. ” dedi. Sağlık alanında öğrenim gören öğrencilere yıllık tam burs 800 TL, diğer alanlardaki öğrencilere ise yıllık yarım burs 400 TL olarak belirlendi. Burslar Kasım ve Mart aylarında olmak üzere iki taksitle ödenecek.

Maranki’den bursiyerlerine iş imkanı

Ahmet Maranki hoca, bursiyerlerine okulu bitirdikten sonra, bu gün yaklaşık 1000 kişinin istihdam edildiği şirketler grubunda iş imkanı da sağlayabileceğini belirtti. “Bunu tercih sebebimiz de 4 yıl içerisinde bursiyerlerimizi yakından tanıma ve onların okulu bitirdikten sonra iş bulma güçlüğü çekmemeleri için kolaylık sağlamaktır” dedi. Şu an şirketler grubu bünyesinde çok sayıda Kastamonulu çalışan olduğunun altını çizen Maranki istihdam olanağının çok güç olduğu bölgede Kastamonu insanına da böyle bir hizmet sunmaktan çok mutlu olduğunu söyledi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İstamonu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!