featured

Kemal Aydın hayaline kavuştu

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

3 Aralık Dünya Engelliler gününde Gazateniz İSTAMONU’dan İnebolulu yürüme engelli Kemal Aydın’a anlamlı hediye.

İnebolu ilçe merkezinde yaşayan ve geçtiğimiz mayıs ayında gazetemizi arayarak yardım talebinde bulunan Kemal Aydın’ın (36) talebi üzerine harekete geçen genel yayın yönetmenimiz Hüseyin Karadeniz’in bu konuda yaptığı çalışma sonuca ulaştı ve akülü araba Kastamonulu üç hayırsever; Mehmet Reis, Ahmet Maranki ve Selami Çelebioğlu tarafından karşılandı.

Kemal Aydın’ın gözlerindeki mutluluk

Akülü arabasına kavuşan Kemal Aydın’ın mutluluğu ise görülmeye değerdi. Yeni arabasıyla foto muhabirimize poz veren İnebolulu Kemal Aydın duygularını şu ifadelerle açıkladı: “Şu an çok mutluyum, İSTAMONU genel yayın yönetmeni Hüseyin Karadeniz’e sesime kulak verdiği ve gazete aracalığıyla geniş çevrelere duyurduğu için çok teşekkür ediyorum. Değerli büyüklerim Reis, Maranki ve Çelebioğlu’na bana sağladıkları bu destekten dolayı minnettarım. Artık eve bağımlı kalmayacak, kimseye yük olmayacağım. Beni sevindirenleri rabbim sevindirsin, Yaptıkları yardımlar Allah katında kabul görsün.”

Bir engellinin bitmeyen çilesi

Hastalığının gelişimi hakkında bilgiler de veren Aydın şu ifadelere yer verdi: “Yıllar önce kemik erimesi sonucu bir ayağım kesildi. Diğer ayağım da kesilme tehlikesiyle karşı karşıya. Ayak parmaklarımda çürümeler var.”

Kastamonu Devlet Hastanesi plastik cerrahi bölümünde muayene olduğunu, doktorun ‘ameliyat olman lazım’ dediğini aktaran Aydın, “Ancak doktorum bu ameliyatın çok riskli olduğunu, ameliyat masasından kalkamayabileceğimi, damarlarımın tıkalı olduğunu söyledi” dedi.

Ankara veya İstanbul’daki tam teşekküllü bir hastanede ameliyat olması gerektiğini öğrendiğini dile getiren Kemal Aydın son olarak şu ifadelere yer verdi: Vücudumda sürekli yaralar çıkıyor, benim mutlaka ameliyat olmam lazım, ama ailem maddi imkânsızlıklar içinde ne yapacağımı bilemiyorum.”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İstamonu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!