featured
  1. Haberler
  2. EKONOMİ
  3. Kuzgunlar Tekstil Kastamonu’ya Yatırım Hazırlığında

Kuzgunlar Tekstil Kastamonu’ya Yatırım Hazırlığında

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

1993 yılında Habil Köse ve Talip Köse tarafından kurulan, KGL Tekstil İnş. San. Ve Dış Tic. Ltd. Şti. Kastamonu organize sanayi bölgesinde nihai hedefte 8000 m2 kapalı alana sahip 500 kişinin istihdam edileceği bir yatırım için kolları sıvadı.

Almanya, Hollanda, Danimarka ve İtalya gibi ülkelere yaptığı ihracatlarla yurtiçi ve yurtdışı yıllık cirosunu toplam 1 Milyon Euro’ya çıkartmayı başaran şirket şimdi de Kastamonu’ya yatırım için çalışmalarına başladı.

“Denim” Kot ve dokuma üzerine fason ve imalat yapan firma 50 çeşitten fazla değişik ürün yelpazesiyle hizmet veriyor.
Yönetim kurulu başkanı Habil Arif Köse İstamonu ’ya yaptığı açıklamada “120 kişi istihdam ettiğimiz İstanbul’da ki yerimize ilave olarak Kastamonu da yatırım yapmayı planlıyoruz, alt yapı çalışmalarına başladık” dedi.

“Kalifiye eleman sıkıntısı çekebiliriz” diyen Köse, “İlk etapta eğitim mantığında ve dikimle başlayan bir üretim anlayışını benimsedik. Hedefimizde 8000 m2 kapalı alanda 500 kişi istihdam etmektir. Doğduğumuz topraklara yatırım yapmak hayalimizde var olan bir şeydi bunun gerçekleşecek olmasından fazlasıyla memnunuz, Kastamonu insanının çalışkanlığıyla bizim iş hacmimizi birleştirince her şeyin güzel olması kaçınılmaz olacaktır” şeklinde konuştu.

2013 Yılın da True Rope Jeans Markasıyla Almanya’da Mağaza Açmak İstiyoruz.

Kuzgunlar Tekstil San. Tic. Ltd. Şti olarak True Rope Jeans adında kendi markalarını yarattıklarını da belirten Habil Köse, hem iç piyasa hem de dış piyasada ciddi rakamlarda satış hedefi beklediklerinin altını çizdi. 2013 yılında Almanya da bir satış mağazası açmayı da planladıklarını söyleyen Köse, “Dış ticarette ve marka bilinirliğinde söz sahibi olmak istiyoruz” açıklamasında bulundu. KGL ve Tetez gibi değişik markalarla sektörde var olmak istediklerini söyleyen Arif Köse sözlerine, “Şirket olarak büyürken ülke ekonomisine katkıyı Kastamonu üzerinden yapmak istiyoruz” şeklinde son verdi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İstamonu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Esan Akü