Esan Akü
  1. Haberler
  2. EKONOMİ
  3. Kastamonu’ya 5 yıldızlı otel ve AVM projesi

Kastamonu’ya 5 yıldızlı otel ve AVM projesi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türk-Kazak Finans Kurumu turizm yatırımı için Kastamonu’ya gelerek incelemelerde bulundu. Vali Bektaş yatırım yapılması halinde her türlü desteğin verileceğini taahhüt etti.

Türk-Kazak ortaklığı olan Uluslararası Finans Kurumu’nun üst düzey yetkilisi olan Hilmi Özüdoğru ve Proje Yatırım Danışmanı Hüsamettin Taşdemir, Cumartesi günü 5 yıldızlı bir otelin yapımı konusunda alan çalışması yapak üzere Kastamonu’ya geldi.

Vali Bektaş ile görüştüler

Kastamonu’da bir asker babası olan Ali Kırklıkçı’nın tavsiyesi üzerine Kastamonu’ya gelen ve daha soma Susak Restoran’ın sahibi Hacı Tahir Altıkulaç’ın yakından ilgilendiği Türk-Kazak Finans Kurumu yetkilisi Hilmi Özüdoğru, önce Belediye Başkan Vekili Bahri Yavuz’u ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgi verdi. Misafirler daha sonra yetkililerle birlikte Gazi Stadı’nın bitişiğindeki eski KASKİ’nin arsasında incelemelerde bulundu.

Daha sonra Doğa Kültür Köyü’nde incelemelerde bulunan misafirler, Vali Erdoğan Bektaş’ı makamında ziyaret ederek Doğa Kültür Köyü’nün tapu durumu hakkında bilgi aldılar. Vali Erdoğan Bektaş’ın buraya yatırım yapılması halinde her türlü desteğin verileceği konusunda taahhüt verdiği öğrenildi.

Havaalanının yapılmış olması ve Ilgaz Tüneli’ne de başlanmış olması nedeniyle Kastamonu’ya turizm yatırımı yapılabilir raporu hazırlayan Uluslararası finans kurumunun bir süre sonra yeniden gelerek yatırım yapılacak projenin hayata geçirilmesine olanak sağlayacağı öğrenildi.

Hayran kaldılar

Uluslararası Türk-Kazak Finans Kurumu, Avrupa ve Orta Doğu’da yatırım yapmak isteyen kuruluşlara yatırım maliyetinin yüzde 70’ine kadar finans sağlamakla biliniyor.
Havaalanına yakın olması nedeniyle Doğa Kültür Köyü’ne hayran kalan misafir heyet, çevresindekilere Doğa Kültür Köyü’ne 5 yıldızlı bir otelin yapılabileceğini ancak KASKİ’nin eski arsasına ise otelden ziyade birinci sınıf bir Alışveriş Merkezi’nin daha uygun olacağını yatırımcılara bu yönde rapor vereceklerini ve destek olacaklarını söyledikleri öğrenildi.

Hilton ve Rixos gelebilir

Uluslararası Türk-Kazak Finans Kurumu yetkilisi Hilmi Özüdoğru ve Proje Yatırım Danışmanı Hüsamettin Taşdemir’in hazırladığı ön raporu Hilton ve Rixos Oteller Zinciri’ne sunduğu ve bu turizm yatırımcılarının da Kastamonu’ya otel yapmak istemesi durumunda Uluslararası Türk-Kazak Finans Kurumu’nun yatırım maliyetinin yüzde 70’ini karşılama taahhüdünde bulunacağı öğrenildi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İstamonu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Esan Akü