featured

Kastamonu Entegre’den Tataristan’a Yatırım

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kimya sanayi ve ağaç sektöründe üretim yapan Türkiye’nin önde gelen şirketlerinden Hayat Holding, Rusya’nın 3 ayrı bölgesinde yaklaşık 1 milyar dolarlık yatırım yapacak

Kimya sanayi ve ağaç sektöründe üretim yapan Türkiye’nin önde gelen şirketlerinden Hayat Holding, Rusya’nın 3 ayrı bölgesinde yaklaşık 1 milyar dolarlık yatırım yapacak.
İlk yatırımını Tataristan’ın Alabuga Özel Ekonomik Bölgesi’nde gerçekleştiren grup, Krasnodar ve Moskova bölgesinde de benzer yatırımlar planlıyor.
Hayat Holding şirketlerinden Kastamonu Entegrenin Alabuga’da kurduğu MDF üzerine üretim yapacak fabrikası 180 milyon dolara, yonga levha üretimi yapacak fabrikası 150 milyon dolara mal olacak. Üçüncü fabrikası ise 150 milyon dolarlık OSB fabrikası olacak. Özel bölgede Holding’in diğer şirketi Hayat Kimya da kağıt üretimi ile ilgili 100 milyon dolarlık fabrika yatırımına başladı.
Türkiye pazarında etkin olan Hayat Holding’in Romanya, Bulgaristan, Bosna-Hersek ve Cezayir’de fabrikaları bulunuyor. Hayat Holding’in listesinde Rusya’nın dışında Ukrayna ve İran da var.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İstamonu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!