featured

KASİAD,a 5 yıldızlı otel çağrısı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kastamonu Sanayici ve İş Adamları Derneği ( KASİAD), Vali Erdoğan Bektaş’ın himayesinde Kastamonu’da düzenlediği “Geleceğin Kastamonu Vizyonu” adı altındaki toplantıda 5 yıldızlı otel sözü verdi.

Kastamonu İl Özel İdaresi ek binasında gerçekleştirilen toplantıya, Kastamonu Valisi Erdoğan Bektaş, KASİAD Genel Başkanı Ayhan Aslan, Belediye Başkan Vekili Bahri Yavuz, Kastamonu Üniversitesi Rektörü Seyit Aydın, Vali Yardımcısı Atila Kantay, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Zafer Karahasan, İl Emniyet Müdürü Sami Uslu, ilgili kurum amirleri, KASİAD Yönetim kurulu üyeleri, Kastamonulu işadamları ve STK temsilcileri katıldı.
Toplantıda söz alan İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Zafer Karahasan’ın ısrarla belirttiği Kastamonu’da 5 yıldızlı otel eksik. Bu büyük eksiklik kapanmadan marka şehir yaratılamaz demesi ve diğer davetlilerinde bu konuda destek vermesi üzerine İÇDAŞ Yönetim Kurulu üyesi ve KASİAD Genel Başkanı Ayhan Aslan, bir ay içinde KASİAD olarak Kastamonu’ya otel projesiyle geleceklerini söyledi.
Aslan: Bir ay içinde 5 yıldızlı otel için geleceğiz
Kastamonu’ya geldiklerinde gözle görülür bir yükseliş ve gelişme trendini gördüklerini açıklayan KASİAD Başkanı Aslan, otel yapılmasını kendilerinin de istediklerini ifade ederek, şöyle konuştu: “Şuanda KASİAD olarak İstanbul’dan gelmeden önce bu konuyu aramızda konuştuk. Arkadaşlarla bir karar aldık ve yapalım dedik. KASİAD olarak otel konusunda kimin bir düşüncesi olursa yardımcı olacağız. Biz de dernek olarak destek vereceğiz. 4-5 işadamı birleşip Kastamonu’ya yatırım yapacağız. Ortaklaşa da olsa katkı veririz. Fakat bizim ferdi olarak şu anda şehir otelciliği gibi bir projemiz yok.
Fakat KASİAD olarak bir ay içinde buraya 5 yıldızlı bir otel yapacağız. Bunun sözünü burada kayıt altında, basın önünde veriyoruz. 1 ay içinde bizden 5 yıldızlı bir otel projesi duyacaksınız”
Vali Bektaş: Toplantıların Kastamonu’ya dönüşü olmadı
“Artık bu işlerin konuşmanın ötesine geçmesini istiyorum” diyen Vali Erdoğan Bektaş, “Dışarıda olan hemşerilerimizin bir takım şeyler konuşup yapmadıkları için ben umutlarımı kaybettim. Bize hala gelip bazı şeyler anlatanları ise sadece dinliyoruz. Bize kim el uzatıyorsa ona bakıyoruz, inanmış gibi yapıp konuşuyoruz, el uzatıyoruz. Taahhütlerine karşı destek vereceğimizi söylüyoruz. Ama bir türlü bunun Kastamonu’ya şuana kadar dönüşü olmadı” dedi.
Slayt sunumu sırasında yaptıkları projelerden bahseden Vali Bektaş, “Bizlerin ise konuşmaktan ziyade yaptığımız işleri göstermek hoşumuza gidiyor” şeklinde imada bulundu.

Havalimanını, yolu, limanını başaramazsan bu şehrin boşalacağının kaçınılmaz olacağını ifade eden Vali Bektaş, “Bunları yapmazsanız kimseyi tutamazsınız” diye konuştu.

“İnebolu Limanı hayata geçirilecek”
Küre Eti Bakır tarafından limana tali mendirek ve biraz dolgu yapılacağını belirten Bektaş, şöyle konuştu: “Bu konuda proje hazırladılar. Biz proje üzerinde inceleme yaptık ve bazılarının yeniden rezerve edilmesini istedik. 130 yıl sonra liman gerçek bir liman haline gelecek. Projeyle 5 milyon tonluk kapasiteye gelmeyi hedefliyoruz. İnebolu Limanı’nın ise 40 milyon tonluk bir kapasitesi var. Limana duble yollarla ulaşıldığı zaman ve liman gerçek manada kullanıldığı zaman devamında tren yolu da kendiliğinden gelecek”
“Lafla doldum artık yeter!”
Konuşmasının sonunda hiddetlenen ve artık bunları konuşa konuşa bir adım bile atamamaktan yakınan Bektaş, “Lafla doldum artık yeter. Az da iş istiyoruz. Kastamonu hudutlarında biri yatırım yapmak isteyip de en ufak bir sorun yaşıyorsa mutlaka bana gelsin. Elimizden gelen desteği vereceğiz. Son olarak Çankırı 2’inci ligde, Kastamonu ise 3’üncü ligde oynuyor. Bu yılda düşmemeye çalışıyoruz. Çankırı’yla Kastamonu’yu kıyasladığınızda farkı herkes görebiliyor” dedi.
Rektör Aydın: Kastamonu, teknoloji üreten şehir olacak
Kastamonu Üniversitesi bünyesinde kurulması planlanan Mühendislik ve Mimarlık fakültesinde teknolojiyi kullanan değil adeta üreten bir şehir haline geleceklerini anlatan Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyit Aydın, “Biz teknolojiyi iyi kullanan bir milletiz. Fakat teknolojiyi üreten bir millet değiliz. Bunu geri döndürmeye çalışıyoruz. Yurtdışıyla bir takım görüşmelerimiz sürüyor. Kastamonu’da kuracağımız mühendislik ve mimarlık fakültemizde teknolojiyi üreteceğiz. Kastamonu, teknolojiyi üreten bir şehir olacak. Bunu mutlaka başaracağız”
Toplantının sonunda guruplara ayrılarak Kastamonu’ya yapılması planlanan projeler hakkında kurum müdürleriyle işadamları arasında toplantılar gerçekleştirildi. Toplantıların sonunda işadamları, şehir merkezinde çeşitli geziler düzenleyerek, birtakım incelemelerde bulundular.
Toplantıya katılan KASİAD işadamları
• Ayhan Aslan
• Mehmet Umur
• Aydın Aslandağ
• Cemal Şenol
• Sungur Gedik
• Eray Kayıkçı
• Esma Bitirim
• Erol Şahin
• Murat Arel
• Hüseyin Kaya
• İzzet Açıkgöz
• Arif Köse
• Hüseyin Aldı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İstamonu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!