featured
  1. Haberler
  2. CEMİYET
  3. KAS-KON’da 2. Çelebioğlu dönemi

KAS-KON’da 2. Çelebioğlu dönemi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tek listeyle gidilen KAS-KON 1. Olağanüstü Genel Kurulu’nda Selami Çelebioğlu yeniden genel başkan seçildi. Yoğun katılımla gerçekleşen genel kurula milletvekilleri, belediye başkanları, siyaset ve STK temsilcileri ile çok sayıda Kastamonulu katıldı.

Üsküdar Bağlarbaşı Kültür Merkezi’nde yapılan genel kurul, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla başladı. Genel kurulun divan başkanlığına Mehmet Maranki, katip üyeliklerine Emrah Kütükçü, Ali Tekin ve Mehmet Alver seçildi. Protokol konuşmalarının ardından genel kurula geçildi. Tek listeyle gidilen genel kurulda Selami Çelebioğlu’nun listesi oybirliğiyle kabul edildi.
Mustafa Kara: Kendimi Kastamonulu hissediyorum
Genel kurulda konuşanÜsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, kendisini Kastamonulu hissettiğini belirterek, “Ne de olsa Üsküdar’a kadar Kastamonu. Evinize hoş geldiniz” diye başladığı konuşmasında genel kurulla aynı saatlerde Ankara Demirspor’la oynadığı maçta galip gelen Kastamonuspor’a atıfta bulunarak, “İnşallah Kastamonuspor’un nice başarısını birlikte yaşayacağız” dedi. Kara’nın bu sözleri salondan büyük alkış aldı.
Çelebioğlu: Toparlanma başladı ama daha çok yol almamız lazım
Genel kurul sonrası İSTAMONU’ya konuşan Selami Çelebioğlu, şunları söyledi, “Bir mutabakat var ve salon tıklım tıklım doluydu. Kastamonululara yakışır bir kongre olduğu kanaatindeyim. Tüm delegelerimize ve misafirlimize teşekkür ediyorum özellikle Üsküdar Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Kara’ya Hemşerilerimiz adına teşekkür ederim, baştan sona yanımızda oldu.”
Çelebioğlu şöyle devam etti: “Bildiğiniz gibi İstanbul’daki STK yapılarının biraz dağınıklığı söz konusu, bunları bütün konuşmacılar da dile getirdi. Bu dağınıklığı gidermeye çalışıyoruz. Bugün buradaki kalabalık aslında belli bir noktaya gelindiğini gösteriyor.
“Lobi çalışmaları önemli”
STK’larda bir toparlanma başladı ancak biraz daha alacağımız yol var. 13 Federasyonun bağlı olduğu bir konfederasyondan bahsediyoruz. Hemen her ilçede federasyon ve federasyona bağlı derneklerimiz var, bu demek oluyor ki İstanbul’un her noktasına ulaşabiliyoruz. Kas-Kon olarak ciddi bir teşkilatlanma ve örgütlenme yapısıyla bir nevi gücü olan lobi faaliyeti yapmalıyız ki sonuca ulaşılabilsin. Baktığımızda İstanbul’da bir kaymakam ve bir belediye başkanımız var, oysa temsiliyet olarak hakkımız olan bu değil, tüm bunlar bizlerin lobi oluşturamadığından olsa gerek.”
Protokolden yoğun katılım
Kas-Kon 1. Olağanüstü genel kuruluna Milletvekilleri olmak üzere kaymakam ve belediye başkanları yoğun katılım sağladı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere Bakanlar, Milletvekilleri ve Belediye başkanları telgraf göndererek başarılı bir kongre olmasını dilediler. İstanbul’daki tek Kastamonulu Belediye Başkanı olan Gazi Osman Paşa Belediye Başkanı Erhan Erol’un ise telgrafının olmaması hayretle karşılandı.
Genel kurula MHP İstanbul 2. Bölge Milletvekili Murat Başesgioğlu, CHP İstanbul 1. Bölge Milletvekili Mehmet Akif Hamza Çebi, CHP İstanbul 3. bölge Milletvekili Süleyman Çelebi, Esenler Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Üsküdar Kaymakamı Mustafa Güler, CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı, Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, Kâğıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin, Ak Parti Üsküdar İlçe Başkanı Sinan Aktaş, Ankara Kas-Der-Fed Başkanı Hasan Şen, Bursa Kas-Der Başkanı İsmail Tiftik, Kas-Kon federasyon Başkanları, üyeleri ve çok sayıda Kastamonulu katıldı.
21 yeni isim
38 kişiden oluşan yeni yönetimde eski yönetimden 21 kişi görev almazken, yeni asil listede yer alan yeni isimler ise Âdem Bilgin, Ali Evlioğlu, Ayhan Yaman, Erdoğan Karakal, Güler Sarıcı, Harun Ünlü, İsmail Tiftik, Kemal Küpoğlu, Mehmet Ali Özkan, Mete Yılmaz, Murat İster, Murat Özcan, Muzaffer Kazan, Nazım Özkan, Numan Balcı, Şenol Sarkut, Şükrü Mutlu ve Yaşar Kımıl oldu.
İşte tam liste!
Adem Bilgin, Ali Bayraklı, Ali Çelik, Ali Evlioğlu, Ali Karakoca, Ali Şen, Ayhan Yaman, Cengiz Yıldız, Erdoğan Karakal, Güler Sarıcı, Haki Sarul, Hamza Baş, Harun Ünlü, Hasan Vural, H. Kubilay Salih Vatandaş, İsmail Tiftik, Kemal Küpoğlu, Kemal Turgut, M. Ali Özkan, M. Ali Alver, Mehmet Diribaş, Mehmet Mamur, Mete Yılmaz, Murat İster, Murat Özcan, Muzaffer Kazan, Nazım Özkan, Numan Balcı, Özcan Özsoy, Sevgi Şahin, Şenol Sarkut, Şükrü Mutlu, Uğur Tay, Ümit Maranki, Yaşar Kımıl, Yılmaz Karakoç ve Zeki Şeref’ten oluşan 37 kişilik yeni yönetim listeside belli oldu.
Denetleme kurulu üyeliklerine ise Saffet Sarıkaya, İsa Havakara, İzzet Nuhbaşa, Alaadin Çetin, Hüseyin Aydın, Musa Sözen ve Tahsin Kılıç seçildiler.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İstamonu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Esan Akü