featured

İKADER’de Tunoğlu yeniden

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

31 Ocak 2006 tarihinde kurulan İKADER İnebolu ve Çevresi İktisadi-Kültürel Kalkınma Derneği 3. olağan kongresi 20 Ocak 2013 Pazar günü Gaziosmanpaşa Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Kongreye Kas-Der genel başkanı Latif Çilingiroğlu,Dev-Der- Fed Genel Başkanı Yaşar Kayacan, Eyüp Belediye başkan danışmanı İdris Güleç, İşadamları Hayri Aygün, Bahattin Üründü, Sadık Aslandağ ve Tuncay Aslandağ başta olmak üzere çok sayıda dernek başkanı katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla açılan kongrede Rasim Baskın tarafından katılanlara Kur’an ziyafeti sunuldu. Divan başkanlığını Kas-Der genel sekreteri Ayhan Kırık’ın yaptığı ve tek listeyle gidilen kongrede Kamil Tunoğlu yeniden başkan seçildi.
“Gelecek dönem aday olmayacağım”
Kongrede konuşan İKADER başkanı Kamil Tunoğlu,” Bugüne kadar ortaya koyduğumuz çalışmalarda bizlere maddî ve manevi olarak destek veren tüm üyelerimize, değerli işadamlarımıza, siyasi parti temsilcilerimize, diğer dernek başkanlarımıza, hayırsever halkımıza çok teşekkür ediyoruz. Aydınlık geleceğimize doğru emin adımlarla yürürken dostlarımızı ve sevenlerimizi yanımızda görmek istiyoruz” dedi.
Başkan Kamil Tunoğlu konuşmasına şöyle devam etti: “7 yıl önce yeşeren düşler, filizlenen hizmet çiçekleri bugün kök salmaya durmuştur. ‘İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır’ hadisi şerifinden yola çıkarak ilçemiz ve memleketimiz insanına katma değer sağlamak kültürel ve tabi değerlerin korunması için çalıştık çabaladık sizlerle birlikte olduk.”
Kamil Tunoğlu, bu kongrede son kez aday olduğunu ve gelecek dönemde yerini yetişmiş gençler bırakmak istediğini açıkladı. Tunoğlu, kongreye katılanlara teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı.
Kongrede söz alan diğer konuşmacılar ise Kas-Der Başkanı Latif Çilingiroğlu, işadamı Hayri Aygün, Raşit Uçar ve Refik Yazgan oldu.
İKADER ASİL YÖNETİM KURULU
Kamil Tunoğlu,
Murat Çelikoğlu
Orhan Kuruali
Mehmet Görgülü
Raşit Küpoğlu
Mehmet Erdoğan
Mesut Çimen
Mehmet Tığlı
İlyas Kara
Bilal Kocuk
Ali Soysal
DENETLEME KURULU
Saim Topçu
Tuncay Aslandağ
Zekeriya Altuntaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İstamonu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!