featured

Kas-Der Yönetiminden Vali Bektaş’a Ziyaret

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

17 Haziran’da yapılan kongre sonucunda Kas-Der genel başkanlığına seçilen Latif Çilingiroğlu, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte 13 Temmuz Cuma günü saat 11.30’da Vali Erdoğan Bektaş’ı makamında ziyaret etti.

Vali Erdoğan Bektaş: “Kas-Der’e teşekkür ediyorum”

“Yeni yönetiminiz de yeni yüzler gördüm ve genç bir kadro gördüm. Öncelikle hayırlı olsun dileklerimi sunarım” diyen Vali Erdoğan Bektaş şunları söyledi “Kas-Der’in İstanbul’da üstlenmiş olduğu misyonu itibariyle ve hemşeriler arası diyalogun arttırılması için gerekli olduğunu düşünüyorum. Dünya sürekli gelişiyor ve değişiyor. Bu yeni dünyaya kendimizi uydurmak zorundayız. Madem yeni bir yüzsünüz; şehir önünüzde, şehrin potansiyeli ve imkânları önünüzde. İstanbul’daki hemşerilerimizin imkân ve kabiliyetleri önünüzde. İstanbul görmüş insanlarsanız. İstanbul da ayakta durmuşsunuz, var olmuşsunuz bir yerlere gelmişsiniz. O zaman, o tecrübeyi bize aktarmak zorundasınız ve iyi bir analiz yaparak eksiklikler nelerdir, neler yapılmalı konusunda hemşerilerimizle iyi ilişkiler oluşturacağınıza da inanıyorum diyen Vali Bektaş, Feshane günleri Kas-Der’in yapmış olduğu en güzel etkinliklerden bir tanesi ve çok önemsiyoruz. Kastamonu’nun tanıtımına göstermiş olduğunuz bu çaba takdire şayandır.”

Çilingiroğlu: “Kas-Der önemli bir kurumdur”
Toplantı da söz alan Kas-Der genel başkanı Latif Çilingiroğlu ise şunları söyledi “Kas-Der gibi marka olmuş dernek sayısı ülkemizde çok az. Yönetim kurulu üyelerimizle birlikte İstanbul’da birlik ve beraberliğin tesisi için çalışmamız gerektiğine tüm kalbimizle inanıyoruz ve önemsiyoruz” Çilingiroğlu şöyle devam etti: “İstanbul’da oluşturulan sivil toplum anlayışının Kastamonu’nun her alanında hissedilebilir olması ve önemli bir güç haline gelebilmesi için Kas-Der önemli bir kurumdur. Bu anlamda İstanbul ve Kastamonu arasında oluşturulacak olan bu hissiyat ve güç faktörünün daha da etkin hale gelmesi için bize tevdi edilen bu göreve layık olma adına yönetim kurulunu oluşturan arkadaşlarımızla birlikte çalışarak Kas-Der’i hak ettiği yere getireceğimize inanıyoruz ve ilk çalışma ziyaretimizi de size yaptık kabulünüz için teşekkür ederiz.”

6’ıncı Feshane Kastamonu Günleri 16-19 Mayıs’ta
Gelecek yıl 6.’sı yapılacak olan Feshane Kastamonu Günleri etkinliğine de değinen Çilingiroğlu; “Kastamonu’nun tanıtılması için İstanbul’da yapılan en büyük organizasyon olarak gördüğümüz Feshane Kastamonu Günleri’nin 6.’sını gelecek yıl 16-19 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştireceğiz. Daha önce yapılan Feshane Günlerine Kastamonu’dan çok ciddi destek verildiğini gördük başta siz sayın valimiz olmak üzere, Kastamonu Belediye Başkanımıza, İlçe Kaymakamlarımıza, Belediye Başkanlarımıza, Kastamonu Ticaret Odamıza ve tüm katılımcılarımıza bu desteklerinden dolayı bir kez daha teşekkür ederiz” dedi. “Tüm gücümüzle ve zengin içeriğiyle Kastamonululara yakışır Feshane günleri için daha şimdiden çalışmalara başladık” diyen Kas-Der Genel Başkan Latif Çilingiroğlu konuşmaların ardından Vali Erdoğan Bektaş’a seramik bir tablo hediye etti.

Valilik ziyaretinin ardından beraberindeki heyetle Taşköprü’ye geçen Latif Çilingiroğlu burada, Yalova vali yardımcısı (hemşerimiz) Saim Eskioğlu’nun annesi Fevziye Eskioğlu nun (76) cenazesine katıldılar. Cuma namazına müteakip (Taşköprü)Merkez Taş Cami de kılınan namazının ardından Kas-Der heyeti Taşköprü belediye başkanı Hüseyin Arslan’ın davetlisi olarak öğle yemeğinde bir araya geldi. Yenilen yemeğin ardından bu yıl 8’incisi düzenlenen Devrekâni Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali’nin açılışına katılan Kas-Der heyeti, belediye başkan Mümtaz Aliustaoğlu’nu tebrik etti. Ziyarete, başkanvekili Mehmet Yayla, Başkan yardımcıları Yaşar Kayacan, Fikri Aytekin, Aydın Kaya, Genel sekreter Ayhan Kırık ile yönetim kurulu üyeleri Mihricihan Tuzcuoğlu ve Nilüfer Ay katıldılar. Yaklaşık 1 saat burada kalan heyet, ardından İstanbul’a dönmek üzere yola çıktı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İstamonu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!