Göynük Dağı Yayla Şenliklerine Yoğun Katılım ve İlgi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bu yıl 14’üncüsü düzenlenen “Bozkurt Göynük Dağı Yayla Şenlikleri“ yoğun katılımla gerçekleşti. Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, Başkan yardımcısı Fevzi Dülger, Kâğıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, Başkan Yardımcısı Hasan Çakır, Belediye meclis üyeleri, Bozkurt Belediye Başkan yardımcısı İsmail Göksel, KASİAD yönetim kurulu üyeleri Cemal Şenol, Mehmet Tekin, Bozkurt Dernek Başkanı Bozkurt Ekeş, Muhtarlar, STK üyeleri ve çok sayıda misafir katıldı.

Bir şarkısın sen programından tanınan Fındık kurdu Berna’nın sahne aldığı şenlikte, Ahmet Aykın ve Miroğlu’da sahne aldı. Sanatçıların performansı görülmeye değer nitelikteydi.

Mesut Demirel: Bu ve buna benzer etkinlikler sayesinde bir arada olma kültürümüze katkı sunuyoruz.

Göynük dağı yayla şenlikleri komitesi adına açılış konuşmasını yapan Mesut Demirel şunları söyledi: Bir arada olmaktan son derece memnun olduğumuz değerli dostlar hoş geldiniz. İstanbul’daki uğraş ve çalışmalar neticesinde ortaya çıkarılan bu tabloda emeği geçenlere canı gönülden teşekkür ederiz. Destek olduğunuz sürece bu ve buna benzer etkinlikler sayesinde bir arada olma kültürümüze katkı sunuyoruz. Desteklerinize ve gönül birliğinize sonsuz şükranlarımızı sunarız diyerek sözlerine son verdi.

Başkan Altunay: Yaşadığınız yerlere geldiğimizde kendi evimize gelmişçesine mutlu oluyoruz
Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay ise yaptığı konuşmada şunları söyledi: Derneklerinize girdiğimizde evimize giriyoruz. Yaşadığınız yerlere geldiğimizde kendi evimize gelmişçesine mutlu oluyoruz. Müthiş bir misafirlik örneği gösteriyorsunuz dedi. Kastamonu çok göç vermiş bir il olmakla birlikte bağrından çok değerli insanları çıkarmıştır. Bu değerler içerisinde gittiğiniz yerlerde çalışıp çabalarken, çocuklarınızın eğitimlerini veriyorsunuz.

Bir güzel yanınız da sılayı unutmuyorsunuz. Sizin güzel yanınızda bu geldiğiniz yeri unutmadan, orayı boş vermeden ve yaşaması için yine büyük fedakârlıklar gösteriyorsunuz dedi. Başkan Altunay:’‘Yardımlaşma ve paylaşma deyince Kastamonulular akla gelir böyle insanlarla aynı kentte olmaktan birlikte çalışmaktan çok mutluyum dedi. Kastamonulular Sultangazi de bir hayli yoğun nüfusa sahip, Kastamonu’ya geldim ilçelerimizi gezdik ve gördük ki yine her ilçemizde Sultangazi’de oturan birilerini gördük. Aranızda olmaktan ve böylesi güzel yayla havasını teneffüs etmekten mutlu olduk. Başarılarınız daim olsun diyerek sözlerine son verdi.

Kâğıthane Belediye Başkanı: Bozkurt’un etkinlilerinde sizlerle birlikte olmak beni çok memnun ediyor.
Kâğıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç ise yaptığı konuşmada: Bu yaylaya ve Bozkurt’taki etkinliklere birçok kez katıldım. İstanbul’da da yapılan etkinliklerinizde yine birlikte arada olduk. En son geçen kurban bayramında yurt dışında olduğum için yanınızda olamadım inşallah bu bayramda yine birlikte olacağız dedi. Fahri Kocaçam köylü olduğunu ifade eden Kılıç Kâğıthane’ de, İstanbul’un çeşitli ilçelerindeki etkinlerde, Bozkurt’un köyleri ve yaylarındaki etkinliklerinde birlikte olmaktan çok memnun olduğunu kaydetti

Başkan Kılıç’tan Tertip Komitesine Teşekkür
Keşlik Köyü Derneği Başkanı Sinan Gümüş, Dursun Köyü Derneği Başkanı Satı Karaoğlu, Ulu Köyü Derneği başkanı Muhammet Günaydın ile dernek yöneticilerine, muhtarlara ve katılımcılara teşekkür eden Kılıç, Kas-Der ‘in Hasbahçe’de gerçekleştireceği ramazan programlarında görüşme temennisinde bulundu. Başkan Kılıç, Kâğıthane Hasbahçe’de yapılan 700 çocuğun sünnet şölenine katılmak için şenlikten ayrıldı.

Göynük Dağı Yayla şenlikleri Komite üyesi Mesut Demirel’in sunumuyla çuval ve halat çekme yarışına katılan gençler hem eğlendi hem de eğlendirdi. Yapılan çekilişte katılımcılara plazma, midi fırın, mutfak robotu, zigon sehpa gibi birbirinden değerli hediyeler verildi. Kuyu Kebabı, etli pilav ve börek ziyafetini tadan misafirler Göynük Dağı Yayla Şenliği’nden memnun ayrıldılar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İstamonu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!