featured

Karabük’e Şeker Destek

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Safran Sağlık Grubu tarafından Karabük’te kurulan Özel Medikar Hastanesi’nin yapımı için Şekerbank’ın 36 milyon lira tutarında finansman desteği sağlaması dolayısıyla hastanenin konferans salonunda tören düzenlendi.

Uluşahin: “Anadolu’daki projeleri desteklemek önceliğimizdir”

Şekerbank Genel Müdürü Meriç Uluşahin, plaket töreninde yaptığı konuşmada, bu projenin kendileri için gurur verici bir proje olduğunu söyledi.

Uluşahin, ”Karabük’te de 36 yıldır varız. Bizim için en büyük değer, bulunduğumuz Anadolu şehrine bir katma değer yaratmak. Sağlık ve eğitim bizim bankamızın en öncelikli projeleri arasındadır. Özellikle Anadolu’dan böyle bir proje çıktığı zaman, buna sahip çıkmak, bunun nihayetlendiğini görmek, hastaların geldiğini görmek, bizim için çok büyük bir mutluluk. Bu projenin devamında ya da bundan sonraki projelerinizde seve seve sizlerle birlikte olacağız ”dedi.

Kar: “Karabük, bölgenin sağlık merkezi konumuna ulaştı”

Karabük Özel Medikar Hastanesi Genel Müdürü Adem Kar, törende yaptığı konuşmada, Karabük Özel Medikar Hastanesi’nin kapasitesi ve büyüklüğü ile Türkiye’nin ilk 20 hastanesi arasında yer aldığını söyledi.

Hastanenin, açılışından hemen kısa bir süre sonra yüzde 82 kapasite ile hizmet vermeye başladığına işaret eden Kar, “Hastanemiz bugün sağlık hizmeti ihracatı için tüm hazırlıklarını tamamlamış; Azerbaycan, İran, Irak, Kazakistan, Kırgızistan, Ukrayna, Rusya ve Almanya’dan hasta kabulüne başlamıştır. Safranbolu’nun kültür turizminin, nitelikli sağlık hizmeti birleştirilmesi ile de bölgemizdeki yabancı hasta hareketi son derece hızlanmıştır. Karabük’te demir-çelik sektörü dışında, yeni bir istihdam ve hizmet sektörü yaratılmıştır” dedi.

Tasarımını tamamen sağlık çalışanlarının yaptığı ilk hastane projesi olduğunu belirten Kar, hastanenin metropol hastaneler dışında, en çok yabancı hasta kabul eden hastane konumuna ulaştığını belirtti.

Nükleer Tıp Merkezi açılıyor

Karabük’te, Nükleer Tıp Merkezi’den hizmet alacak hastaların şehir dışına gitmek zorunda olduğunu, bunu engellemek için bir merkez oluşturmaya karar verdiklerini vurgulayan Kar, ”Sağlık Bakanlığı’ndan gerekli tüm izinler alındı. Tüm cihazlar alındı. Merkez bir ay içinde hizmete girecek” diye konuştu.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İstamonu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!