featured

Kalkınma Bakanı Safranbolu’yu ziyaret etti

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, eşi ve çocuklarıyla i Karabük’ün Safranbolu ilçesini gezerek tarihi ve turistik yerler hakkında bilgi aldı.

Asmazlar Konağı gezisi sırasında, Bakan Yardımcısı Ceylan’ın daveti üzerine ilçeye geldiklerini, Safranbolulularla birlikte kahvaltı yaptıklarını ve ilçenin tarihi kültürel değerlerini gördüklerini ifade eden Yılmaz, ”Safranbolu gerçekten çok önemli bir değer. Geçmişte belli dönemlerde bu tarihi kültürün değeri bilinememiş. Ama son yıllarda özellikle bu değerlerimizin çok daha farkındayız. Bunları korumaya ve anlamlı şekilde kullanmaya gayret ediyoruz” dedi.
Karabük’te şehir içinde bulunan haddehanelerin OSB’ye taşınmasıyla ilgili sorulan soruya da, Yılmaz şöyle cevap verdi:
“Bu çalışılması gereken bir konu. İyi projelendirilirse, kendi içinde finans mekanizması olacağını düşünüyorum. Şehir içindeki yerler değerli yerlerdir. Şehir dışına taşınıp şehir içindeki varlıklar değerlendirilirse, böyle bir model kurgulanırsa neden olmasın? Buna biz de elimizden gelen desteği sağlarız.”
Bakan Yılmaz’a; AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Karabük Valisi İzzettin Küçük, Kalkınma Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan, Safranbolu Kaymakamı Gökhan Azcan ve Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy da eşlik etti.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İstamonu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!