featured

Akgül’den Eleştirilere Cevap

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geçtiğimiz hafta Kastamonu ilçelerinde meydana gelen sel olaylarından dolayı vatandaşların sosyal medya hesapları üzerinden Abana Belediyesi’nin alt yapı çalışmalarının yetersizliğinden dolayı eleştirilerde bulundu. Abana Belediye Başkanı Yunus Akgül ise sosyal medya hesabı üzerinden konuyla ilgili açıklama yaptı.

Yapılan eleştirilere Abana Belediye Başkanı Yunus Akgül, hemen cevap vererek alt yapıda herhangi bir problem olmadığını savundu.

Sosyal medya hesabından eleştirilere cevap veren Başkan Akgül; “Sel sonrasında belediyemize 39 evin bodrumuna su bastığına dair ihbar gelmiştir. Bunlardan sadece 3 adedi kanalizasyondan kaynaklanan şikayetlerdi. Diğerlerin tamamı derenin ve denizin yükselmesi sonucu evlerin bodrumlarının suyla dolu olmasıydı. Yani selden kaynaklanan ya da altyapı yetersizliğinden herhangi bir sıkıntı yaşanmamıştır” ifadelerini kullandı.

2022 yılı sonunda Abana’da hiç olmayan yağmur suyu sistemi ile birçok şehirde olmayan modern bir altyapı hizmetini ilçeye getirdiklerinin altını çizen Başkan Akgül; “‘Hafizai beser nisyan ile maluldur.’ Maalesef bizler her şeyi çok çabuk unutuyoruz. Abana’nın meydanındaki dükkânlar her yağmur yağdığında su basar meydan küçük bir deniz haline gelirdi çok şükür yağmur suyu sistemimiz devreye girdikten sonra artık böyle bir sorun yaşamıyoruz.”

Her sene yaşanmaya başlanan sel olayının artık ilçeye zarar vermediğine dikkati çeken Başkan Akgül, bunun nedeninin ise şu şekilde açıkladı; “Her yaz geldiğinde 24 saat kanalizasyon çeken vidanjörümüz artık istirahatte. Günde en az 4-5 su patlağı tamir eden sucularımız yeni abonelerin sorunlarıyla uğraşıyor. Son yağışlara gelecek olursak 2021 tarihinde yaşanan büyük felaket sonrasında devletimizin yaptığı yatırımlar sayesinde sel baskınlarını dere kenarlarından seyreder olduk.”

Geçtiğimiz hafta meydana gelen sel olayından sonra Abana Belediyesi’nin 39 evin bodrumuna su bastığına dair ihbar geldiğini, gelen ihbarların sadece üçü kanalizasyondan kaynaklanan şikayetler olduğunu belirten Başkan Akgül, diğer ihbarların tamamının derenin ve denizin yükselmesi sonucu evlerin bodrumlarının suyla dolmasından kaynaklı şikayetler olduğunu söyledi.

Başkan Akgül, yaptığı açıklamada son olarak şu ifadelere yer verdi; “Selden kaynaklanan ya da altyapı yetersizliğinden herhangi bir sıkıntı yaşanmamıştır. Bu tür durumlarla derenin her yükseldiğinde ve denizin her kabardığında maalesef karşılaşacağız. Hepimizin bildiği gibi Abana’da yeri 1 metre kazandığımızda su çıkıyor. Bina yapılırken yalıtımı güzel yapıldıysa binalar sorun yaşamıyor, düzgün yapılmadıysa binaları altı maalesef su doluyor. Özetleyecek olursak hem kanalizasyon hem yağmur suyu hem de içme suyu sistemimiz tıkır tıkır çalışmaktadır.”

Haber-İSTAMONU

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İstamonu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!