İSTAMONU’nun girişimiyle Kemal Aydın’a devlet desteği

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gazetemizin 27 Kasım-3 Aralık tarihli 29’uncu sayısında manşetten duyurduğumuz İnebolulu hemşerimiz Kemal Aydın’ın akülü araba ihtiyacının karşılanması haberinin ardından, hafta içinde yapılan görüşmeler neticesinde sağlık sorunlarıyla ilgili de önemli gelişmeler kaydedildi.

Konuyu Kastamonu Valisi Erdoğan Bektaş’a ileten genel yayın yönetmenimiz Hüseyin Karadeniz, Vali Erdoğan Bektaş’ın görevlendirdiği İnebolu Kaymakamı Gökhan Görgülüarslan ile görüştü.

İnebolu Kaymakamı Görgülüarslan: Devlet bunun için var

İnebolu Kaymakamı Gökhan Görgülüarslan Hüseyin Karadeniz’i telefonla arayarak Kemal Aydın’ın sağlık sorunlarının takipçisi olacağını bildirdi.

Devletin bu gibi durumlar için var olduğunu söyleyen Görgülüarslan, “Kemal Aydın zaten bizim toplum sağlığı hekimliğimizden yararlanmaktadır” dedi. Kaymakam Görgülüarslan şöyle devam etti: “Konuyla ilgili olarak 7 Aralık Cuma günü İnebolu Toplum Sağlığı Merkezi Hekimi Dr. İlhan Elri ardından 10 Aralık Pazartesi günü ise İnebolu Toplum Sağlığı Merkezi Sorumlu Hekimi Dr. Zafer Yapar ve Dr. İlhan Elri tarafından Yukarıhatıpbağı Mah. M.Kadir Karatay Cad. No: 9/3’te ikamet eden Kemal Aydın’ın evine yapılan ziyarette Kemal Aydın’ın babası Muharrem Aydın ve annesi Nebiye Aydın ile birlikte kaldığı görülmüştür.”

“Kemal Aydın başka bir şikayetinin olmadığını söyledi”

Kemal Aydın ile yapılan görüşmeyi de aktaran Kaymakam Gökhan Görgülüarslan: “Kemal Aydın’a sağlığı ile ilgili bir şikayeti olup olmadığı sorulduğunda günde 1 kez dizinin pansumanını yaptığını bazen de kendi imkanları (akülü arabası) ile İnebolu Devlet Hastanesi’nde pansumanını yaptırdığını ifade etmiştir. Bunun dışında sorunu sorulduğunda başka bir şikayetinin olmadığını söylemiştir. Israrla başka bir sağlık şikayetinin olup olmadığı sorulmasına karşın Kemal Aydın yukarıda belirtilenler harici bir şikayetinin olmadığını söylemesi üzerine kendisine “444 EVDE” 444 38 33 no’lu Evde Sağlık Hizmetleri telefonu iletilmiş ve işlevi anlatılmıştır. Ayrıca, sağlık ile ilgili bir problemi olması durumunda İnebolu Toplum Sağlığı Merkezi’ne başvurabileceği konusunda bilgilendirilmiştir.” dedi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İstamonu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!