featured

Olağanüstü Yenilenme

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Genel Başkan Selami Çelebioğlu yaklaşan genel kurul öncesi Gazetemize konuştu. KASKON’un Kastamonu STK’larının üst çatısı olduğunu hatırlatan Çelebioğlu, geniş bir katılım beklediği 20 Ocak Pazar günü Üsküdar Bağlarbaşı Kültür Merkezi’nde yapılacak genel kurula tüm Kastamonuluları davet etti.

3 yıllığına seçildiği KASKON genel başkanlığına 1. Olağanüstü Genel Kurul’da yeniden aday olduğunu tekrarlayan Çelebioğlu, olağanüstü genel kurul kararı alınmasının nedenini şu sözlerle açıkladı: “Bu kararın alınmasının nedenlerinden biri, yeni kurulan federasyonların konfederasyona katılımını sağlamaktır. Ayrıca dernekçilik yoğun mesai gerektiren, iş ve özel hayattan feragat gerektiren bir uğraştır. Bu yoğunluk belli bir zaman sonra yorgunluğa neden olmaktadır. Yorulan arkadaşlarımız var. Bu arkadaşlarımız görevlerini dinamik, aktif, çalışmalara daha fazla katılan arkadaşlarımıza devredecekler, daha senkronize hareket eden bir yapı oluşturacağız.”

“En az 10-15 yeni isim katılacak”

Genel kurulun bir yenilenmeyi de beraberinde getireceğine işaret eden Çelebioğlu, “Bünyemize şimdiye kadar KASKON içinde yer almamış yeni isimler katılacak. Genel başkanla birlikte 38 kişiden oluşan yönetim kadrosunda doğal olarak bazı arkadaşlarımızın enerjisinde ve heyecanında azalma oluyor. Hizmet heyecanımızı ve enerjimizi korumak için böyle bir değişime ihtiyaç var” açıklamasında bulundu.

“Kişiler üzerinden elde edilen başarı kalıcı olmaz”

Şu ana kadar kendisinden başka adayın olmadığının altını çizen KASKON Genel Başkanı,
KASKON’u oluşturan federasyon başkanlarının yayınladıkları bir deklarasyonla kendisine verdikleri destekten dolayı duyduğu memnuniyeti de dile getirdi. Çelebioğlu, “Bu destek, oluşturulan birlik-beraberlik ruhunun devamının arzulandığını gösterir. Olası kırgınlıkların önüne geçme çabasıdır. Federasyon başkanlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

KASKON Genel Başkanı olarak Kastamonu’nun kültürünü, turizmini tanıtma çalışmalarında önemli bir yol kat ettiklerini, Kastamonu Kart, sigortacılık ve gibi şimdiye kadar yapılmamış daha birçok projeyi hayata geçirdiklerini vurgulayarak “Önümüzdeki dönemde bu çalışmaları daha da geliştirerek sürdüreceğiz” şeklinde konuştu. “Dernekler üyelerine, üyeler derneklerine sahip çıkmalı, dayanışma önemli” diyen Çelebioğlu şöyle devam etti: “Başarılı olmak için geniş katılımlar şart. Kişiler üzerinden kaydedilen başarı o kişi gidince devam etmez. Bunun için kurumsal yapılara sürekliliği olan işleyiş kabiliyeti kazandırılmalıdır.”

“Eleştiri yapan alternatif de sunmalı”

Yapılan eleştirilere de değinen KASKON Başkanı, “Biz eleştiriye açığız, ancak eleştirinin yapıcı olması, pozitif olması gerekir. Yapılan bir işe ‘bu olmamış’ demek eleştiri değil, yıkıcılıktır. Eğer yapılanı eleştiriyorsanız, nasıl yapılması gerektiği konusunda öneri de getirmelisiniz, alternatif sunmalısınız. Bu şekilde yapılan eleştirilere sonuna kadar açığız” diye konuştu.

20 Ocak Pazar günkü genel kurulun yapılacağı mekânın Üsküdar Bağlarbaşı Kültür Merkezi olarak belirlenmesinin önemine de değinen Çelebioğlu, “Kastamonu sınırlarının tarihte Üsküdar’a kadar uzandığını hatırlatarak, bu anlamda Üsküdar’ı özellikle tercih ettik” ifadesini kullandı.

Genel Kurula Kastamonu Valisi Erdoğan Bektaş’ta katılıyor

KASKON Genel Başkanı Selami Çelebioğlu, genel kurula geniş bir katılımın olacağını belirtti ve son olarak şu ifadelere yer verdi: “Kastamonu Valimiz Sayın Erdoğan Bektaş, milletvekillerimiz, siyasi parti ve STK temsilcilerinin katılacağı bu gene kurul, Kastamonu’nun güç birliğini sergileyebilmemiz için bir şans olacaktır. Tüm hemşerilerimi ve Kastamonu’ya gönül veren dostlarımızı genel kurulumuza davet ediyorum.”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İstamonu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!