featured

Hava tahminleri %99,5 doğru

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sinop Meteoroloji Müdürlüğü’nün, Türk Standartları Enstitüsü’nün (TSE) son 2 yıldır yaptığı hava durumunu içeren teknik ve idari denetimlerinde yüzde 99,5 oranında başarılı olduğu bildirildi.

Meteoroloji İl Müdürü Atila UzunMeteoroloji Genel Müdürlüğü’nün 7 yıl önce Kalite Yönetim Sistemi’ne (KYS) geçtiğini söyledi.

Sinop Meteoroloji Müdürlüğü’nün, en son geçen yıl Kasım ayında iç ve dış denetime tabi tutulduğunu anımsatan Uzun, ”Kurumumuz, belirlenen teknik ve idari çalışma kriterlerine göre, Osmaniye ile % 99,5 oranla başarılı bulunmuştur” dedi.

Otomatik Meteoroloji Gözlem İstasyonu (OMGİ) hakkında da bilgi veren Uzun, şunları kaydetti:

”Sinop merkez ve Sinop Havaalanı, Boyabat ve Erfelek ilçelerinde insansız hava ölçüm ve raporlama sistemlerinin kurulumu ve kullanımı devam etmekte. OMGİ’lerden ilimize 6 adet daha kurulacaktır. İlk etapta Gerze, Durağan ve Ayancık ilçelerine, bir sonraki aşamada Türkeli, Dikmen ve Saraydüzü ilçelerine kurmayı hedefliyoruz. Sistemlerin kurulumu ile Sinop ili ve ilçe merkezlerinde ayrı ayrı günlük ve haftalık hava tahmin raporları üretilmeye başlanacaktır.”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İstamonu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!