featured
  1. Haberler
  2. YEREL
  3. Fazıl Boyner Kastamonu’da anıldı

Fazıl Boyner Kastamonu’da anıldı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kastamonulu hayırsever iş adamı Fazıl Boyner, Kastamonu Üniversitesi’nde düzenlenen programla anıldı.

Fazıl Boyner Sağlık Yüksek Okulu konferans salonundaki programa, Kastamonu Valisi Erdoğan Bektaş, Belediye Başkan Vekili Bahri Yavuz, KÜ Rektörü Prof. Dr. Seyit Aydın, Fazıl Boyner’in kızları Latife ve Lerzan Boyner ile Leman Halulu’nun yanı sıra dekanlar, yüksekokul müdürleri, öğretim elemanları, idari personel ve öğrenciler katıldı.
Bu yıl ikincisi düzenlenen etkinlikle Fazıl Boyner’in isminin üniversitede yaşatılmaya çalışıldığını belirten Rektör Aydın, önümüzdeki günlerde Sağlık Kurumları Yöneticiliği ve Sosyal Hizmet bölümlerine alınacak öğrencilerle yüksekokulun daha da gelişeceğini söyledi.
Aydın, fertlerin toplumda kazandıkları statüyle gelen hak ve ödevlerinin olduğunu ifade ederek, şöyle konuştu:
”Hayırsever Boyner ailesi bu sorumluluğunu yerine getirmiş ve üniversitemize bina yaptırarak büyük bir hizmette bulunmuştur. Üniversitemiz kendilerine müteşekkirdir. Üniversitemiz Fazıl Boyner adını ilelebet yaşatacaktır. Bu dünyada hoş seda bırakmak herkesin arzusudur.”
”Fazıl Boyner Günleri” kapsamında 30 Kasım tarihine kadar Fazıl Boyner Sağlık Yüksekokulu Fuaye Alanı’nda resim sergisi düzenleneceği bildirildi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İstamonu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Esan Akü