featured

Facebook üzerinden dolandırıcılık

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kastamonu’ya bağlı Tosya ilçesinde, ele geçirilen facebook hesabı takipçilerinin telefon numarası üzerinden online ödeme yoluyla 4 kişi dolandırıldı.

Tosya’da ikamet eden Niyazi Emirmustafaoğlu’na ait facebook adresini ele geçiren kimliği belirsiz kişi ya da kişiler, Emirmustafaoğlu’nun takipçilerine, ”Net üzerinden alışveriş yaptım. Onun için de cep istiyorlar. Onay için cebim de arızalı. Rica etsem seninkinden 2 dakikada halletsek. Kontör falan gitmiyor, Onay yazıp, göndersen tamamdır” diye mesaj attı.
Mesajın Emirmustafaoğlu’ndan geldiğini düşünen takipçilerden 4 kişi, cep telefonu numaralarını verdi. Gerçek ise telefon faturaları adrese gönderilince ortaya çıktı. Yapılan alışverişlerde, 4 kişinin telefonlarından online ödeme yapıldığı ve 150-250 lira arasında ödemenin faturalara yansıtıldığı belirlendi.

-”Facebook adresim çalındı”-

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Niyazi Emirmustafaoğlu(24), ”Benim adına email adresi ile giriş yaptığım facebook adresimi tanımadığım kişi ya da kişiler çaldı. İlk önceleri neden çalındığını bilemedim” diye konuştu.
Facebook adresine kayıtlı arkadaşlarından birisinin arayıp, ”Geçen gün senin bana yazdığın mesaj üzerine ben de onay yazıp göndermiştim. Ama şimdi telefon faturama yüklü bir miktar borç geldi” demesi üzerine işin aslını öğrendiğine dikkati çeken Emirmastafaoğlu, bunun üzerine hemen Tosya Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunduğunu vurguladı.
Aradan birkaç gün geçince başka bir arkadaşının da kendisini arayarak aynı şekilde yüksek telefon faturası geldiğini söylediğine işaret eden Emirmustafaoğlu, ”Bu şekilde 4 arkadaşım, 150 ile 250 lira arasında değişen meblağlarda dolandırıldı. Arkadaşlarım karşısında çok mahcup duruma düştüm. İnşallah bu dolandırıcılar en kısa zamanda yakalanır” diye konuştu.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İstamonu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!