featured

Dev-Der-Fed kongresi 27 Ocak’ta

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Genel Başkan Kayacan’ın 27 Ocak’ta yapılacak kongreye tek listeye gitmesi bekleniyor. 27 Ocak 2013 saat 13.00 de Esenler kültür merkezinde yapılacak olan 2’nci olağan kongre için son aşamaya gelindi. Konuyla ilgili basın açıklaması yapan Dev-Der-Fed Genel Başkanı Yaşar Kayacan, 19 Devrekâni derneğinin 14’ünün federasyon üyesi olduğunu, federasyon dışında kalan 5 derneğin katılımı içinse çalışmalarının sürdüğünü açıkladı.

2008 yılında kurulan ve kısa adı Dev-Der-Fed olan ve Devrekâni Dernekler Federasyonu 2’nci olağan kongresine hazırlanıyor.

“Temel ilkemiz kuruluş amacımıza uygun hareket etmek”

Kayacan şöyle konuştu: “Dernekçiliğin asıl amacı asgari müşterekte birleşmektir. Maalesef son yıllarda bu anlayıştan hızla uzaklaşılmıştır. Federasyon olarak kuruluş amacımıza uygun hareket etmek temel ilkemizdir. Bu temel ilkenin gerekliliklerini yerine getirmek şahsım, yönetim kurulum ve üye derneklerimizin asli görevidir. Dev-Der-Fed olarak ivedilikle yapmamız gereken ilk iş tüm derneklerimizi federasyon çatısı altında toplamaktır. İlçemizi, memleketimizi her anlamda en iyi şekilde temsil etmenin, kalkınmayı sağlamanın ilk adımı güçlerimizi birleştirmekle başlar.”

“Büyük projeler, büyük düşünenlerle gerçekleştirilir”

Yaşar Kayacan konuşmasına şöyle devam etti: “Yıllardır STK’ların içindeyim, dernekçiliğin gönül işi olduğunu, almadan verme prensibine dayandığını en iyi bilenlerdenim. Mademki vaktimden ve nakdimden fedakârlık edeceğim, o zaman verilen bunca uğraşın bir amacı, bir gayesi olması gerekir. İşte bu düşünceyle ben ve arkadaşlarım yeni dönemde Dev-Der-Fed yönetimine adayız. Aday listemizi oluşturan isimlerin tamamının sanayici ve işadamlarından oluşması plan ve projelerimizin büyüklüğünün bir işaretidir. Büyük projeler büyük düşünenlerle birlikte gerçekleştirilir. Önümüzdeki dönemde yüksek bütçeli çalışmalara imza atacağız.”

İşte Yaşar Kayacan’ın listesinde yer alan güçlü isimler:
Ahmet Özkan, Derya Ovalıoğlu, Hakkı Kethüdaoğlu, Eyüp Küçük, İbrahim Coşar, Mehmet Conoğlu, Nihat Sezer, Özcan Doğan, Özcan Özsoy, Sami Yapar, Solmaz Eser, Tahsin Kuzuahmetoğlu, Tayyar Kuyucaklıoğlu ve Zekayi Çerçioğlu.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İstamonu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!