featured

Çilingiroğlu’ndan Birleşme Açılımı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kas-Der Genel Başkanı Latif Çilingiroğlu geçtiğimiz Pazar akşamı düzenledikleri geleneksel iftar yemeği sonrası yaptığı konuşmada Kastamonu dernekçiliğinin tek çatı altında toplanması konusunda önemli bir girişim başlattı

Latif Çilingiroğlu birlik beraberlik vurgusunun hakim olduğu konuşmasında, tek çatı altında birleşmenin önemine işaret etti. O sırada salonda bulunan ve konuşmayı dinleyen Kaskon başkanı Selami Çelebioğlu’da Çilingiroğlu’nu sık sık başıyla onaylayarak aynı fikirde olduğunu belirtti. Genel Başkanın birleşme konusundaki ısrarlı ve yapıcı konuşması salondan büyük alkış aldı.

Kas-Der yönetimini devraldıktan sonra gerçekleşen bu buluşmanın Mübarek Ramazan ayına rastlamasını manidar bulduğunu ifade eden Çilingiroğlu, “Nicelik olarak gördüğümüz kabulü nitelik olarak da yakalamalıyız, bunun yolu birleşmekten geçiyor, dernekler arası birleşmeyi en kısa sürede gerçekleştirmeliyiz” ifadelerine yer verdi.

İftara yoğun katılım

Esenler Kültür Merkezi’nde düzenlenen Geleneksel Kas-Der İftarı yoğun bir katılımla gerçekleşti. Ana salonun almadığı katılımcılar için lobiye masalar yerleştirildi. Protokolde yer alan isimler arasında AK Parti İstanbul Milletvekili Dr. Haldun Ertürk, Esenler Kaymakamı Nazım Madenoğlu, AK Parti Esenler ilçe başkanı Av. Umut Özkan, Taşköprü belediye başkanı Hüseyin Arslan, Devrekani belediye başkanı Mümtaz Aliustaoğlu, Pınarbaşı belediye başkanı Mehmet Yılmaz, İşadamı Remzi Gür, Kas-Der’in bir önceki genel başkanı Derya Ovalıoğlu, Kaskon başkanı Selami Çelebioğlu, Bursa Kastamonulular Derneği başkanı İsmail Tiftik, Haseki Eğitim Ve Araştırma Hastanesinden çok sayıda üst düzey görevli, Kastamonu ilçe dernek federasyonu başkanları, köy dernek başkanları göze çarpan isimler arasındaydı. Kastamonulu ilahiyatçı- musiki sanatçısı Sabri Bayındırlı’nın ekibiyle birlikte sahne aldığı iftar programında davetlileri semazen grubunun gösterileri karşıladı.

İftar yemeği sonrası kürsüden hemşerilerine seslenen Esenler Kaymakamı Nazım Madenoğlu ve AK Parti İstanbul Milletvekili Dr. Haldun Ertürk’te mübarek Ramazan ayında gerçekleştirilen bu buluşmaların önemine ve birlik beraberliğin tesisinin gerekliliğine işaret ettiler.

HABER/İSTAMONU

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İstamonu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!