featured

Çelebioğlu’ndan burs çağrısı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kaskon Başkanı Selami Çelebioğlu, 2012 başlarında yaptıkları Enbe Orkestrası Konserinde 43 öğrenciye burs olanağı sunduklarını ve bazı vakıfların da desteklerini alarak toplamda 100 Kastamonulu öğrenciye burs verdiklerini, 2011-2012 eğitim yılında 10 ayda 1500 TL kişi başına burs olanağı sağlayabildiklerini, SMS hattına ise talebin istenilen miktarda olmadığını belirtti.

Burs olayının önemli olduğunu ve zor şartlarda eğitim hayatına devam eden öğrencilerimizin bu mağduriyetlerinin ortadan kaldırılması için SMS yoluyla yapılacak aylık 5 TL ödemenin Kastamonulular tarafından benimsenmesi gerektiğine vurgu yaparak, ayda sadece bir paket sigara parası bile olmayan burs ücretine katkı sağlanmasının elzem olduğu kadar bir sosyal sorumluluk projesi olduğunu söyledi.

“77 öğrenciye burs vermeyi garantiledik”

STK’ların kendi ayakları üzerinde durabilmesi gerektiğine inandığını söyleyen Çelebioğlu, İstanbul’da Kastamonulular olarak STK’larda öncüyüz, ancak bu öncülüğümüzü bu tür hayır alanlarına kaydırmamız da gerekir dedi.

Üsküdar belediye başkanı Mustafa Kara ile görüştüklerini söyleyen Çelebioğlu, Başkan Kara’dan da her türlü desteği bulduklarını ve önümüzdeki günlerde 2012-2013 eğitim yılına giren 77 öğrenciye burs vermeyi garantilediklerini söyledi.

Selami Çelebioğlu, “Bu sayı çok az, bize başvuran öğrenci sayısının binlerle ifade edilebileceğinin altını çizmek gerekir. Her yıl burs verdiğimiz öğrencilerimizle kahvaltılı toplantılarda bir araya geliyoruz önümüzde ki haftalarda yine onlarla bir araya gelerek görüş ve önerilerini dinleyeceğiz” dedi.

Bu yıl 8 ay üzerinden 1200 TL burs vermeyi hedeflediklerini belirten Çelebioğlu, SMS hattına başvuruların arttırılması için basına çok büyük görevler düştüğünü belirterek, Bu anlamda sizlerin katkısı öğrencilerimiz ve memleketimiz için çok önemli olacaktır” şeklinde konuştu.

Kastamonu yaz boşluk bırak aylık 5 TL karşılığında 7979’a gönder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İstamonu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!