featured

Çatalzeytin’de adliye tepkisi devam ediyor

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çatalzeytin’de ilçe sorunları ve ilçe kalkınmasıyla ilgili olarak eski Kas-Der Bayrampaşa Şube Başkanı Hasan Yılmaz tarafından basın açıklaması yapıldı.

Adliye, Devlet Hastanesi, Öğretmenevi ve diğer kurumların kapatılmasına tepki gösteren Yılmaz, “Çatalzeytin Adliyesinin Sinop ilinin Türkeli ilçesinin adliyesine bağlanmasıyla Çatalzeytin halkı ikinci sınıf vatandaş yapıldı” dedi.

Politikacılara da tepki gösteren Yılmaz “Siyasetle uğraşanlar ikili değil on ikili oynuyorlar” dedi.

İlçe sorunlarına değinen esnaf Hasan Yılmaz “Bizim sorunumuz ilçemizden birer birer giden kurumlardır. İlçemizin haklarını korumanızı, savunmanızı bekliyoruz. Hastanemizin, öğretmenevimizin, adliyemizin gitmesini engellemenizi bekliyoruz. Koltuklarınıza yapıştınız Çatalzeytin’i feda ediyorsunuz. Çatalzeytin köy olmuş sizin umurunuzda değil. Koltuklarınız kalsın yeter, gerisi önemli değil. Anlaşılıyor ki sizler köyü bile yönetmekten acizsiniz. Sizleri bu halk neden seçti. Çatalzeytin’e hizmet etsin diye. Siz ne yapıyorsunuz? Koltuk savaşı. Sevgili Çatalzeytinliler ilçemizden kurumlar birer birer gidiyor ama kimsenin kılı bile kıpırdamıyor. İlçe hastanesinde teknisyen yok, ambulans yok, diş doktoru yok. Bizi yönetenlere soruyorum. Sizler milletvekillerine ulaşabiliyor musunuz? En son öğretmenevi kapandı. Kapatılmaması için sizler ne yaptınız? Hayır, kapatmayın diye bildiniz mi? Öğretmenevinin açık kalmasını bile beceremediniz. Beceremediğinizin kanıtı komşu ilçemiz Abana’da öğretmenevinin açık olmasıdır. Hastane konumuz en büyük derdimiz en büyük sorunumuz. Çünkü hastanemiz kaderine terk edilmiş. Hastanemizde el yıkamaya sabun bile yok. Ambulans bozuk. Hastanenin çatısı akıyor. Hayırsever hemşerimiz Hidayet Atay röntgen cihazı bağışlamış film çekecek eleman yok. Başka yerlere tayin olmuşlar. Yerlerine atama yapılmamış. İlçemiz sahipsiz kalmış. Özel İdare’de 2 adet greyder var çalıştıracak operatör yok” dedi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İstamonu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!