Tosya Belediyesi sokak köpeklerini topladı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tosya ilçe Belediye Başkanlığı, vatandaşlardan gelen şikayet üzerine Kurban Bayramı’nda ilçede başıboş gezen sokak köpeklerini topladı.

Tosya’da son zamanlarda ilçe merkezinde başıboş gezen sokak köpekleri vatandaşları rahatsız edince bazı vatandaşlar Tosya Belediyesi’ne şikayette bulundu. Şikayet üzerine harekete geçen Tosya Belediyesi Veterinerlik Şube Müdürlüğü, ilçe merkezinde bulunan sokak köpeklerini topladı. Köpeklerin belediyeye ait çöp konteynırlarına yüklenmesi ise hayvanseverleri kızdırdı. Hayvanseverler, sokak köpeklerine yapılan zulmü doğru bulmadıklarını belirterek, belediyeyi kınadıklarını söyledi.

Tosya Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Mola ise, amaçlarının sokak köpeklerini öldürmek olmadığını kaydederek, bayıltıp ilçe merkezinden başka bir yere uzaklaştırmak için bu işin yapıldığını dile getirdi. Mola, yapılan uygulamayı kendilerinin de doğru bulmadığını ifade ederek, ekibin biraz işin dozunu kaçırması sonucu istenmeyen bir görüntünün ortaya çıktığını aktararak, “Hayvanseverlerimizin bilmesini isterim, belediyemiz tarafından bundan sonra bu tür bir ölüm olayı gerçekleşmeyecek” dedi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İstamonu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!