Boyner’in bağışıyla MYO ek binası yapılacak

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İş adamı Necmiddin Boyner’in Kastamonu Üniversitesi’ne yaptığı 500 bin liralık bağışla Tosya Meslek Yüksekokulu’na ek bina yapılacağı bildirildi.

Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin, yaptığı açıklamada, Kastamonu Üniversitesi, Tosya Belediyesi ve Tosya Yüksek Öğrenim Yaptırma ve Yaşatma Derneği’nin girişimleriyle Tosya Meslek Yüksekokulu ek binasının hızlıca faaliyete başlaması için çalışmalara başlandığını belirtti.
Yüksekokul kapasitesinin önümüzdeki iki yıl içerisinde 5 katına çıkacağını vurgulayan Şahin, üç yılda 500’e yakın öğrenciye ulaşan Tosya MYO’nun mevcut binanın yaklaşık iki katı kapasiteli ikinci bir ek binaya acilen ihtiyaç duyduğunu ifade etti.
Şahin, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
”Yapılan çalışmalar sonucunda geçtiğimiz günlerde Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyit Aydın, Tosya Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Hakan Akyıldız ve Yüksek Öğrenim Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Fazıl Ateş’ten oluşan bir heyet, Tosyalı iş adamı Necmiddin Boyner’i ziyaret etmiş ve ek binanın yapımı için değerli büyüğümüz, 500 bin liralık ilk harcı ek binaya koymuştur. Kısa zamanda inşaat bittiği zaman inşallah, 17 program ve 3 bin 500 öğrenciyle Tosyamızın ekonomik ve sosyal hayatına büyük katkı sunacak olan Tosya MYO, aynı zamanda Tosya Devrez Üniversitesi’nin de çekirdeğini, kampüsünü ve temelini oluşturacaktır.”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İstamonu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!