featured
  1. Haberler
  2. EĞİTİM
  3. TOBB Devrekâni’ye MYO yapıyor

TOBB Devrekâni’ye MYO yapıyor

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Kastamonu’da konuştu. En karlı yatırımın eğitime yapılan yatırım olduğunu söyledi.
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından Devrekâni’ye yapılacak olan Meslek Yüksekokulu için imzalar atıldı.


Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Kastamonu’da konuştu. En karlı yatırımın eğitime yapılan yatırım olduğunu söyledi. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından Devrekâni’ye yapılacak olan Meslek Yüksekokulu için imzalar atıldı. TOBB binasında yapılan imza törenine Kastamonu Valisi Erdoğan Bektaş, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, AK Parti Kastamonu Milletvekilleri Hakkı Köylü ve Mustafa Gökhan Gülşen, MHP Kastamonu Milletvekili Emin Çınar, Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyit Aydın ile sivil toplum örgütü temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.

Hisarcıklıoğlu: Vali Bektaş ve Gür bizi teşvik etti

Kastamonu’dan övgüyle bahseden TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, en karlı yatırımın eğitime yapılan yatırım olduğunu belirterek, Türkiye’nin sorununun eğitimli gençliğin az olmasından kaynaklandığını söyledi. Kastamonu’nun ülke kalkınmasında önemli bir şehir olduğunu vurgulayan Hisarcıklıoğlu, Türkiye’nin sorununun eğitimli gençliğin az olmasından kaynaklandığını belirtti. Hisarcıklıoğlu, “Devrekâni ilçesinin bu okulu kazanmasında Remzi Gür, Vali Erdoğan Bektaş, Oda Başkanları Halil Öztosun ve Sedat İşeri ile Devrekâni heyetinin önemli anlamda bizi teşvik ettiğini ifade etmek isterim” dedi.

Rektör Aydın: Anlamlı jest bizi mutlu etti

Daha sonra Kastamonu Üniversitesi Rektörü Seyit Aydın, katılımcılara üniversitesi hakkında bilgi verdi. Aydın, açılacak bu fakültenin Devrekâni’ye Kastamonu’ya ve Kastamonu Üniversitesi’ne çok şeyler kazandıracağını ifade etti. Ayrıca Aydın, TOBB tarafından yapılan bu anlamlı jestin sevinç ve mutluluğunu yaşadıklarını kaydetti. Vali Erdoğan Bektaş ise, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’na teşekkür ederek, “İnşallah bundan sonra alt yapı çalışmaları olmaz denilen Kastamonu’nun hayali olan Ilgaz Tüneli, Kastamonu-İnebolu yolunun çalışmaları yakında başlayacaktır. Havaalanımız, muhteşem olmuştur. 4. Organize Sanayi Bölgesi çalışmalar yapılmaktadır. Kastamonu’da Kastamonu Entegre bir dünya markası olup, diğer sunta fabrikalarımız da yüz akımızdır” dedi.

Başkan Aliustaoğlu: Herkese teşekkür ediyorum

Devrekâni Belediye Başkanı Mümtaz Aliustaoğlu da, “Şunu özellikle vurgulamak istiyorum. Bu işi yapılması kadar Kastamonu’da il ve ilçelerin bir bütünlük arz etmesi de önemli. Kastamonu’ya hizmet aşkıyla bu hizmeti gerçekleştiren bütün il ve ilçe odalarımız burada bir bütün olduğunu gösterdi. Bütün il ve ilçe oda temsilcilerinin törende hazır olması Kastamonu’nun bir bütün olduğunu gösterdi. Bu işe emek veren herkese teşekkür ediyorum. Özellikle de bu işe kendini koyan iş adamı Remzi Gür’e, Sedat İşeri’ye ve Halil Öztosun başta olmak üzere Sayın Milletvekillerimize, Sayın Valimize, Kastamonu Üniversitesi Rektörü Seyit Aydın’a teşekkür ederim” diye konuştu. Konuşmaların ardından imza törenine geçildi. Yapılan protokolde KÜ ile TOBB arasından Meslek Yüksekokul yapılması kararlaştırıldı. TOBB, Devrekâni’ye 24 derslikli Meslek Yüksekokulu ile 300 kişilik yurt binası yapmayı planlıyor.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İstamonu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Esan Akü