BMD’nin yeni başkanı Kastamonulu Doğan oldu

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye’nin önde gelen markalarını çatısı altında toplayan Birleşmiş Markalar Derneği’nin (BMD) Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Ramsey İcra Kurulu Başkanı, Kastamonulu işadamı Hüseyin Doğan seçildi.

Divan Başkanlığı’nı Abdullah Kiğılı’nın yaptığı BMD’nin seçimli olağan genel kuruluna dernek üyeleri yoğun ilgi gösterdi. Tek liste ile gidilen seçimlerde 2 yıllık dönem için yeni yönetim kurulu belirlenirken, Başkanlık görevini üstlenen Hüseyin Doğan, Yılmaz Yılmaz’a ve Yönetim Kurulu’na yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür etti.

“Sektörü daha ileriye taşıyacağız”
Hüseyin Doğan yaptığı konuşmada, yoğun bir çalışma döneminin kendilerini beklediğini belirterek, bir yandan mevcut etkinlikleri sürdüreceklerini, öte yandan marka ekonomisini öne çıkararak sektörü daha da ileriye taşıyan yeni projelere imza atacaklarını söyledi.

BMD’nin, Türkiye’yi 2023 yılına kadar bölge ve dünya modasına yön veren konuma taşımayı, İstanbul’u ise ‘Markalar merkezi’ haline getirmeyi hedeflediğini vurgulayan Doğan, “Orta ve uzun vadeli hedefleri yakalayabilmemiz için özellikle marka ekonomisine yönelik, markalarımızın yurtdışında yaygınlığını, daha etkin yer almasını sağlayacak çalışmalar büyük önem taşıyor.

Türkiye’nin markalı ekonomiye dönüşümünde önemli bir faktör olan yurtdışı mağazalaşma faaliyetlerinde önemli atılımlar olmasını bekliyoruz. Yeni dönemde markalarımızın bu konuda daha da etkin olması için çalışmalar gerçekleştireceğiz” dedi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İstamonu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!