featured

Birlikte çalıştılar, rakip oldular

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Zonguldak’ın Kozlu ilçe Belediyesi’ne bağlı 2 ayrı kulüp, Türk Halk Müziği Solo Ses ve Solo Çalgı yarışmaları Türkiye Şampiyonası’na kalmayı başardı. Yarışma öncesi yaklaşık 1 ay birlikte çalışan solistler, Antalya’da düzenlenecek final müsabakalarında birbirleriyle yarışacak.

Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürlüğü ile Gençlik merkezi 2012 yılı faaliyet programı kapsamında Dernek kurum ve kuruluşlar arası Türk Halk Müziği Solo Ses ve Solo Çalgı yarışmaları Türkiye Şampiyonası’na Zonguldak’ın Kozlu ilçesi iki ayrı kulüple katıldı.
Kozlu İlçe Belediyesi bağlı olan Kozlu Belediyespor ve Kozlu Belediyesi Folklör Gençlik Kulübü (KOFDER), Antalya’daki final müsabakaları için grup elemelerinde mücadele etti. Kozlu Belediyespor Kulübü, Ekim ayında Samsun’da yapılan ve 8 ilden 8 farklı yarışmacının katıldığı grup eleme müsabakalarında başarı elde ederek, finallere kalmayı başardı.
Bu yarışmadan yaklaşık 1 ay sonra Adana’da gerçekleşen grup eleme müsabakalarına ise KOFDER kulübü katıldı. Buradan da 3 yarışmacı, farklı illerden toplam 8 yarışmacının katıldığı şampiyonada derece elde ederek, finallere katılmaya hak kazandı.
Daha önce birlikte çalışan yarışmacılar 21 Aralık’ta Antalya’da birbirleri ve diğer grupların şampiyonları ile yarışacak olmanın heyecanını yaşıyor.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İstamonu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!