featured

Bilgi Yarışmasının Şampiyonu Çepni Köyü

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kas-Der Kâğıthane Şubesi öncülüğünde düzenlenen Ödüllü bilgi Yarışmasının galibi Çatalzeytin Çepni Köyü Derneği oldu.

İlk ayağı geçtiğimiz hafta yapılan ve 17 derneğin iştirak ettiği Köyler Yarışıyor Bilgi Yarışmasının final bölümü 9 Şubat Cumartesi akşamı Kağıthane Belediyesi Kültür Merkezi’nde yapıldı.

Kılıç ve Eyüpoğlu katılanlar arasındaydı

Programa Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, Prof. Dr. Ahmet Maranki eşi Elmas Maranki ve Fatih Dershaneleri Genel Müdürü Sezai Eyüpoğlu’nun yanı sıra; KASİAD üyeleri Hasan Kuz, Cemal Şenol, Mehmet Tekin, Erol Şahin, Talatpaşa Mahallesi muhtarı Erdur Aşçı, Talatpaşa Spor Kulübü başkanı İsa Gümüş ve çok sayıda STK temsilcisi de katılanlar arasındaydı.

Yarışma öncesi Prof. Dr. Ahmet Maranki, Sınav Stres ve Kaygı Giderme- Beyin Enerjisini Arttırmanın Yolları konulu bir panel sundu.

Eğitimci Erdoğan Ergin’in koordinatörlüğün de hazırlanan yarışmanın jürisi Prof. Dr. Ahmet Maranki, Muhammet Emin Şen, Yaşar Kızılkum ve Eyüp Kaya’dan oluştu.

Çepni Köyü Derneği Şampiyon

Final etabına Azdavay Cazibe Derneği, Azdavay Kerpiçlik Köyü, Azdavay Samancı Köyü, Çatalzeytin Çepni Köyü, Bozkurt Koşmapınar Köyü, Şenpazar Derneği, Cide Loç Yöresi Derneği ve Cide İlyasbey Derneği’nde oluşan 8 grup katıldı. Finalde Çepni Köyü Derneği rakiplerini geride bırakarak yarışmanın şampiyonu oldu. 2’nciliği Azdavay Cazibe Derneği alırken 3’üncülüğü ise Altın sorulara kalan Cide İlyasbey Köyü Derneği kazandı.

Mini konser

Sanatçı Ilgaz ve Orhan Canaykın’nın da birer mini konser verdiği programın finalinde ise Şenpazar Ritim Grubu sahne aldı.

Başkan Akın ve yönetimine teşekkür

Etkinlik kapsamında yapılan konuşmalarda Kas-Der Kâğıthane Şube başkanı Mehmet Akın ile yönetim kuruluna Kağıthane’de faaliyet gösteren ilçe ve Köy derneklerini aynı çatı altında buluşturma, duyarlı toplum oluşturma adına yaptıkları bu faaliyetten dolayı teşekkür edilerek devamlılığın sağlanması istendi. Bu talep salondan büyük alkış alırken, katılımcılar tarafından bundan sonraki organizasyonlar için destek sözü verildi.

Eyüpoğlu: Bir Kastamonulu olarak çok memnun oldum

Programda söz alan Fatih Dersaneleri Genel Müdürü Sezai Eyüpoğlu, “Benim İstanbul’a geldiğim yıllardan itibaren algıladığım dernekçilik lokal adı altında kurulan ve içinde kağıt oyunlarının oynandığı kahvehaneler şeklindeydi. Ancak böylesi bir etkinlik içerisinde olmaktan bir eğitimci, bir Kastamonulu olarak ziyadesiyle memnun oldum. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum.”

Emeği geçen ve yarışan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Yarışma da birinci olmak kadar, buraya çıkarak yarışma cesaretini göstermenin de bir başarı olduğunu düşünüyorum. Sorulara dikkat ettim gayet güzel harmanlanmış kutluyorum dedi.

Başkan Kılıç: Anlamlı ve güzel bir etkinlik, kutluyorum

Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç ise yaptığı konuşmada, “Gençlerimizden bir kısmı fazla puan almış olurken, diğer kısmı ise eksik puan almış olacaklar. Ancak önemli olan boş geçirilebilecek en değerli vaktin böylesine anlamlı ve güzel etkinlik içerisinde geçirilmesidir. Kas-Der Kâğıthane şubesi başta olmak üzere katılan tüm derneklerimizi kutluyorum.” dedi.

Gazetemize teşekkür ödülü

Gazete İstamonu yazı işleri müdürü Gözde Yüksel’e Kas-Der Kağıthane etkinliklerindeki destek ve katkılarından dolayı çiçek verildi. Prof. Dr. Ahmet Maranki tarafından verilen ödül sırasında bir konuşma yapan Prof. Maranki, Gazete İstamonu’nun yeni bir gazete olmasına rağmen çok önemli bir açığı şimdiden kapatmış olmasından son derece mutluyuz. Gözde Yüksel gibi genç ekipten oluşan bu kadroyu çok yakından takip ediyoruz. Kendilerine bu gayretli çalışmalarından dolayı çok teşekkür ediyoruz dedi.

Yüksel: Desteğimiz sürecek

Yazı işleri müdürümüz Yüksel ise, yaptığı kısa konuşmada, Bu tür ufuk açıcı etkinliklerin her zaman destekçisi olacaklarını belirterek emeği geçenlere teşekkür etti. Yarışma sonunda katılımcılara pasta ve meyve suyu ikramı yapıldı.

Muhteşem 3’lü

Kas-Der Kağıthane şubesi tarafından düzenlenen Köyler Yarışıyor ödüllü bilgi yarışmasının şampiyonu, sorulan 20 sorudan 15’ine doğru cevap veren Erkan Çay, Fidan Çay ve Kayhan Çay üçlüsünden oluşan Çatalzeytin Çepni Köyü Derneği oldu.

Birinci olan ekibe tablet bilgisayar ve Mp3 çalar hediye edilirken, Fatih Dershaneleri genel müdürü Sezai Eyüpoğlu’da birinci olan ekibe birer hediye takdim etti.

Şampiyonları tanıyalım

Erkan Çay: 1984 Çatalzeytin doğumlu.2 yıl Bilgi üniversitesi İşletme Fakültesi’nde eğitim gördü. 2010 Anadolu üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu.

Fidan Çay: 1989 Çatalzeytin doğumlu. İstanbul Üniversitesi Bilgi, Belge Yönetmelik bölümü 2011 mezunu. İstanbul Büyük Şehir Belediyesin de memur olarak çalışıyor.

Kayhan Çay: 1988 İstanbul doğumlu. Kocaeli üniversitesi Tarih bölümü, Türk dili Edebiyatı 2010 yılı mezunu. Aynı üniversitede Tarih Bölümü yüksek lisans tahsili yapıyor.

Başkan Murat Çay: Gurur duyduk

Çepni Köyü Dernek Başkanı Murat Çay, “Gençlerimizle gurur duyduk” dedi. Çay, İSTAMONU’ya yaptığı açıklamada şunları söyledi: “17 Dernek arasından ilk sekize kalan, ardından finalde birinci olan üç kardeşimi yürekten kutluyorum. Gurur duyduk, önemli bir başarı olduğunu düşünüyorum. Dernekler lokal gibi işleyiş yerine zaten bilgi eksenli yoğunlaşmalılar. Ben sadece Çepni Köyünü değil, katılan tüm derneklerimizi, birlikte bu tür etkinliğin oluşmasında emeği geçenleri ve yarışmacılarımızı üstün yeteneklerinden dolayı kutluyorum.”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İstamonu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!