featured

1.Tosyalılar Gecesi 17 Şubat’ta

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tosya Dernekler Federasyonu (TODEF), İstanbul’daki Tosyalıların birlik, beraberlik ve dayanışmasına önemli katkı sağlayacak olan bir etkinliğe imza atmaya hazırlanıyor.

Bağlarbaşı Kültür Merkezi’nde 17 Şubat 2013 Pazar günü 18.00–23.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek olan gecede Ufuk Acar’ın sunacağı ve Türk Sanat Müziği Sanatçısı Arzu Akça, Türk Halk Müziği Sanatçısı Gülcan Kara, TRT Sanatçısı Onur Eren Demir, Tosya Belediyesi Halk Oyunları Ekibi ile Tosya Musiki Derneği Ekibi de sahne alacak.

“Gelenekselleştireceğiz”
Etkinlikle ilgili konuşan TODEF Genel Başkanı Ali Tekin: “Hepinizin bildiği üzere TODEF olarak çalışmalarımıza aralıksız devam etmekteyiz. Göreve geldiğimiz günden beri sivil toplumculuk adına parmakla gösterilecek çalışmalar yaptığımıza inanıyoruz. Tabi ki bu çalışmalarımızı yaparken en büyük gücü ve desteği kıymetli hemşerilerimizden alıyoruz.

Bunun bilincinde olarak hemşerilerimizle kucaklaşmak üzere TODEF adına ilk olan bir etkinlik olacak. Geleneksel hale getirmek üzere yola çıktığımız Tosyalılar Dayanışma gecesini 17 Şubat 2013 Pazar akşamı Bağlarbaşı Kültür Merkezi’nde saat 18.00’de gerekleştireceğiz.

Sıladan gurbete bir esinti getirmek maksadıyla çıktığımız yolda hemşerilerimizin birlikteliğine, beraberliğine ve dayanışmasına katkı sağlamayı hedeflemekteyiz. Çünkü biz birlikte güçlüyüz. Tüm hemşerilerimizi 1. Tosyalılar Dayanışma Gecesinde buluşmaya ve kucaklaşmaya davet ediyorum.” dedi.

Programa Tosya Kaymakamı Mehmet Türköz, Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin, Kastamonu milletvekilleri ve çok sayıda STK üyesinin de katılması bekleniyor.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İstamonu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!