Batı Karadeniz Gecesi 13 Haziran’da Bayrampaşa’da

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Saat 20.00 de başlayacak gecede Bayrampaşa Kas-Der şubesinin öncülüğünde yapılacak gecede sahne alacak isimler Sinop Davul zurna ekibi, Ilgaz, Gülcan Kara ve Ezgi Mutlu olacak.

Bayrampaşa Belediyesi, kültürel ve sanatsal etkinlikler kapsamında, ‘Yedi İklim Yedi Renk’ sloganıyla Türkiye’nin yedi bölgesini Bayrampaşa’da bir araya getirdi. 8 Haziran Cuma akşamı Bayrampaşa Şehir Parkı’nda Zara konseri ile başlayan kültür şöleni, 13 Haziran Çarşamba akşamı Kastamonu, Sinop ve Karabük illerinin bir arada olduğu Batı Karadeniz gecesi ile daha da şenlenecek.

Onlarca stant içerisinde Kastamonu’ya ait ürünlerinde sergileneceği ve “Yazganoğlu” çekme helva çeşitlerinden Çatalzeytin şekerine tüm yöre tatlarını ve Cide sarı yazmasına kadar her ürünü bulabileceksiniz.

Kas-Der Bayrampaşa şubesince açılan Standında Başkan Rasim Demircan ve Naim Altundal, Karabük Standında ise Mehmet Demir, Fedai Güngör, Mehmet Evim başkanlık ederken Çamyurt, Çörekli, Çamyurt hekimli mahallesi köy dernekleri tarafından açıldı. Sinop Standında a ise: Bayrampaşa Boyabat Derneği Başkanı Âdem Karaaslan ve Bayrampaşa Ayancık Derneği Haydar Sönmez tarafından temsil ediliyor.

Bayrampaşa Kas-Der şube başkanı Rasim Demircan İstamonu’ya yaptığı açıklamada şunları söyledi. Bayrampaşa’da gerçekleşen 7 İklim 7 Renk kendi kültürümüze ışık tutmasının yanında, kültürler arası kaynaşmaya da olumlu katkı sunduğu aşikârdır dedi. Tüm dostlarımızı ve hemşerilerimizi 17 Hazirana kadar açık olan stantlarımıza bekliyoruz diyerek sözlerine son verdi.

Ayrıca Miraç kandilinin kültürel etkinlik takviminin içinde yer alması münasebetiyle, 16 Haziran’da Miraç Kandili Özel Programı düzenlenecek. 17 Haziran’da Trakya ve Rumeli Gecesi ile sona erecek.

Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner yaptığı konuşmada şunları söyledi. “Kültür şölenimize renk katan Zara’ya çok teşekkür ediyorum. Ülkemiz her yönüyle çok renkli bir ülke. Bayrampaşa’mızda bu renklerin hepsini görmek mümkün. Biz, yurdumuzun her yöresinin ve bölgesinin sanatını seviyoruz ve benimsiyoruz. Vatandaşlarımızın hasret duydukları memleket seslerini ve renklerini burada, Bayrampaşa’da onlarla buluşturmaktan mutluluk duyuyoruz” şeklinde konuştu.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İstamonu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!