Başkan Aslan Taşköprü ve Tosya’da Ticaretin Nabzını Tuttu.

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geçtiğimiz Cumartesi günü bir dizi ziyaretlerle de bulunmak üzere KUZKA’nın davetlisi olarak Kastamonu’ya giden KASİAD genel başkanı Ayhan Aslan Taşköprü ve Tosya’da ziyaretlerde bulundu.

Kalabalık bir iş adamı kafilesiyle Kastamonu’ya giden başkan Ayhan Aslan Kastamonu Entegre’de incelemelerde bulundu. Buradan Taşköprü’ye geçen Aslan, Taşköprü belediye başkanı Hüseyin Arslan’ı ziyaret etti. KASİAD genel Başkanı Aslan, Taşköprü’de hali hazırda var olan ve büyüyen sektörler arasında ki Mopak Kâğıt Fabrikası, Reis Gıda Sarmoni Sarımsak işleme tesisi, Ekol Kontrplak Fabrikası, ve Gazlı Bez Fabrikası ile Inter Tekstil Fabrikası, Oğse Tekstil işletmelerinin Taşköprü için şans olduğunu ve yatırımların ilçeye güç kattığını söyledi.
Taşköprü ilçesinde, 1997 yılında 24 kişinin sermaye ve tecrübelerini birleştirmek suretiyle kurdukları Ekol Kontrplak A.Ş, AB ülkelerine 2 milyon Euro ihracat gerçekleştirmesi son derece sevindirici dedi. Ekol kontraplak’tan numune alan Başkan Aslan, İÇDAŞ olarak kullandıkları bir malzeme cinsi olan kontraplağı Taşköprü’den almak istediklerinin altını çizdi.

İki başkan ve beraberindeki heyet yine Taşköprü’de bulunan Türkiye ağaç sanayi sektöründe son sistem makine parkuruna geçerek istenilen ölçüde kesim yapabilen Özcanlar Orman Ürünlerine ait fabrikayı gezdiler. 1500 metrekarelik kapalı alanda faaliyet gösteren ve 120 metreküp ağaç kesimi yapılan firma üretim tesisi hakkında bilgi alan her iki başkan Kastamonu’nun yatırımcı için her geçen gün cazip fırsatlar sunan bir il olmasından mutlu olduklarını ifade ettiler.

 

Tosya OSB’ye Ziyaret

 

İlk olarak Tosya organize sanayi bölgesinde yeni yerinde faaliyetine başlayan Güvensan Orman ürünleri fabrikasını ziyaret eden Ayhan Aslan ve iş adamı heyeti hayırlı olsun dileklerinde bulunarak fabrikadaki üretim hakkında bilgi aldılar. Tosya’nın zaten var olan tanınmış pirinç’ine katkı sunan ağaç ve kapı sektörünün her geçen büyümesinden gurur duyduklarını ve özellikle hükümetin yatırımcıya verdiği teşviklerin yerinde parlayan bir yıldız haline gelmesinden memnunuz diyen Ayhan Aslan önümüzdeki günler de Kastamonu için çok güzel yatırım olanakları düşünüyoruz, düşündürüyoruz dedi.
Mühendisler orman ürünlerini ziyaret eden ekip buradan İstanbul’a gitmek üzere yola çıktı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İstamonu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!