Başkan Arslan: “Tüm zamanların en yoğun katılımlı festivalini yaşadık.

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

26.’sı gerçekleştirilen Uluslararası Taşköprü Kültür ve Sarımsak Festivali ile genel anlamıyla Taşköprü ekonomisini İSTAMONU’ya değerlendiren Taşköprü belediye başkanı Hüseyin Arslan, başarılı geçen bir organizasyonu daha geride bırakmış olmanın mutluluğunu ve haklı gururunu yaşadığını belirterek, “26 yılın en geniş katılımlı festivali oldu. Yerli-yabancı 10 binlerce misafire ev sahipliği yaptık. Göreve geldiğim günden beri festivali her yıl geliştirme hedefimizi gerçekleştirdik, beni en çok memnun eden halkımızın festivali sahiplenmesi oldu” dedi.

Festival kapsamında düzenlenen Tarım Fuarı’nın önemine de değinen Arslan, diğer yandan panellerin ve yarışmaların düzenlenmesini ise festivallerin sadece eğlenceden, konserden ibaret olmadığını göstermesi bakımından örnek teşkil eden bir durum olarak değerlendirdi.

“Yabancı grupların burada kültürlerini sergilemeleri halkımızın farklı kültürler tanımasını sağladı” diyen Taşköprü belediye başkanı Hüseyin Arslan, buradaki kültürlerin dünyaya duyurulması da yine konuk kültür elçilerinin vasıtasıyla ve ulusal medyada geniş çaplı yer bulmamızla gerçekleşti” şeklinde konuştu. Taşköprü’nün tarihini de bu festivalde tekrar tanıtma fırsatı bulduklarını ifade eden Arslan, “ Pompeipolis antik kenti kazılarının ziyaretçi akınına uğraması Taşköprü tarihine duyulan ilginin göstergesidir” açıklamasında bulundu.

Son olarak REİS’in Sarmoni markasının Taşköprü’ye yaptığı yeni yatırımların önemine vurgu yapan Taşköprü belediye başkanı, ismini açıklamak istemediği İstanbul merkezli bir başka yatırımcının da ilçelerine büyük ölçekli bir yatırım hazırlığında olduğunu, Taşköprü ekonomisinin hızla büyümeye devam ettiğini bildirdi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İstamonu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!