1. Haberler
  2. CEMİYET
  3. Başesgioğlu’ndan Şehit ailesine ve Bozkurtlulara Bayram Ziyareti

Başesgioğlu’ndan Şehit ailesine ve Bozkurtlulara Bayram Ziyareti

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

MHP İstanbul 2. Bölge milletvekili Murat Başesgioğlu, Şehit Er Kadir Kayıkçı’nın ailesine ve ardından Kocaçam Köyü Derneği’ne bayram ziyaretinde bulundu.

26 Temmuz 2012 ’de Diyarbakır’ın Lice ilçesinde teröristlerin karayolunda menfezin altına döşediği uzaktan kumandalı mayını patlatması sonucu şehit olan Er Kadir Kayıkçı’nın evine ziyaret düzenleyen Başesgioğlu, baba Recep Kayıkçı ile bir süre sohbet etti. Yaklaşık 45 dakika süren ziyaret esnasında Başesgioğlu şunları söyledi: “Acınız acımızdır. Üzüntülüyüz. Sizler bize şehidimizin emanetlerisiniz, devlet olarak ta millet olarak ta vazifemiz sizlerin yanında olmak. Buruk bir bayram hepimiz açısından, ancak şehitlik insanoğlu için en üst mertebedir. Şehitlik bir mümin için dünya hayatında elde edilebilecek en şerefli, en saygıdeğer mertebedir. Allah bu mertebeyi herkese nasip etmez, müminlerden çok seçkin kullarına bağışlar. Çünkü şehitlik verilene büyük bir onur verilmiş demektir.”

Başesgioğlu hemşerileriyle

Şehit ailesi ziyaretinin ardından beraberindeki kalabalık bir heyetle ziyaretlerini sürdüren Başesgioğlu’nun ikinci durağı Talatpaşa’da bulunan Bozkurt Kocaçam Köyü Derneği oldu. Burada Başkan Ekrem Yüksel ve beraberindeki dernek üyeleriyle bayramlaşarak bir süre sohbet eden Başesgioğlu’na ikramda bulunuldu. Talatpaşa mahalle muhtarı Erdur Aşçı ve KASİAD yönetim kurulu üyesi Cemal Şenol ile de bir süre sohbet eden Başesgioğlu, Cemal Şenol ve Erdur Aşçı’yı kast ederek, “Kâğıthane’de yıllardır Kastamonuluların sesi soluğu olmuş iki değerimizdir, yaptıkları güzel çalışmalar için ne kadar teşekkür etsek azdır” dedi. Başesgioğlu, yapılan sohbet ve ikramların ardından Ankara’ya gitmek üzere buradan ayrıldı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İstamonu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Esan Akü